نمایشگاه CES هم مجازی برگزار می‌شود
همراه ما باشید

نمایشگاه CES هم مجازی برگزار می‌شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - برگزارکنندگان نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی اعلام کرده اند به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا این رویداد در ژانویه ۲۰۲۱ میلادی به صورت مجازی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تلگراف، نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی (CES) یکی از بزرگترین کنفرانس های فناوری در جهان، به دلیل شیوع ویروس کرونا در ژانویه ۲۰۲۱ میلادی به صورت مجازی برگزار می شود.

این درحالی است که برگزار کنندگان CES در ماه می سال جاری اعلام کردند رویداد مذکور در سال آینده میلادی به صورت یک گردهمایی کوچک در لاس وگاس برگزار می شود.

 لغو برگزاری نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی خسارت مالی سنگینی برای شهر لاس وگاس به شمار می آید. قبل از شیوع ویروس کرونا در آمریکا، سالانه بیش از ۱۷۰ هزار نفر در این نمایشگاه ۴ روزه شرکت می کردند.

«گری شاپیرو» مدیر ارشد اجرایی اتحادیه فناوری های مصرفی که برگزار کننده CES است در ماه می اعلام کرد نمایشگاه را در ژانویه ۲۰۲۱ به طور حضوری برگزار می کند اما با افزایش شمار مبتلایان به کووید۱۹ برگزاری یک رویداد در فضای سربسته غیر ممکن به نظر می رسد. همچنین بعید است کارمندان شرکت های فناوری بزرگ تا زمان برگزاری مراسم اجازه سفر داشته باشند.

البته لغو این رویداد چندان عجیب نیست. IFA که بزرگترین نمایشگاه محصولات الکترونیکی  مصرفی در اروپا است نیز اعلام کرده مردم عادی نمی توانند در رویداد سال جاری شرکت کنند. این نمایشگاه سپتامبر هر سال به مدت ۶ روز در آلمان برگزار می شود، اما طبق تصمیمات مدت زمان آن در سال جاری میلادی به ۳ روزکاهش یافته است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه