دولت هند به مقابله با نرم‌افزارهای چینی رفت
همراه ما باشید

دولت هند به مقابله با نرم‌افزارهای چینی رفت

آی‌سی‌تی‌نیوز - به دنبال ممنوع شدن استفاده از 59 اپلیکیشن چینی در هند، دولت این کشور استفاده از 47 اپلیکیشن دیگر چینی را نیز ممنوع کرد.

به گزارش فارس به نقل از آسین ایج، پس از تنش مرزی میان هند و چین، هندی ها استفاده از بسیاری از اپلیکیشن ها و نرم افزارهای چینی را ممنوع کرده اند. در تازه ترین دور ممنوعیت استفاده از نرم افزارهای چینی، ۴۷ نرم افزار تازه نیز ممنوع شده اند که بسیاری از آنها نسخه های سبک یا لایت برنامه های قبلا ممنوع شده هستند.

در میان برنامه های ممنوع شده قبلی توسط هند، اپلیکیشن تیک تاک از همه مشهورتر و محبوب تر بود. این برنامه برای به اشتراک گذاری ویدئو در میان جوانان به طور گسترده به کار می رود. دولت هند دغدغه های مربوط به امنیت ملی و حفظ حریم شخصی کاربران هندی را علت ممنوع شدن برنامه های یادشده در هند اعلام کرده است.

احساسات ضدچینی در هند پس از تنش های مرزی میان این کشور و چین در اواسط ماه ژوئن افزایش یافته است. در جریان این درگیری ها ۲۰ سرباز هندی کشته شدند. پیش بینی می شود در آینده برخی نرم افزارهای دیگر چینی نیز در هند مسدود شوند و دامنه این کار حتی به بازی های تلفن همراه نیز کشیده شود. بازی PUBG یکی از بازی های محبوب چینی است که توسط شرکت تنسنت تولید شده و بسیاری از هندی ها آن را اجرا می کنند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه