امکان استعلام دفترچه بیمه برای اتباع خارجی فراهم شد
همراه ما باشید

امکان استعلام دفترچه بیمه برای اتباع خارجی فراهم شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی گفت: امکان استعلام اعتبار دفترچه درمانی تامین اجتماعی برای اتباع خارجی فراهم شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، علی اکبر ربیع زاده افزود: در راستای توسعه فرآیند الکترونیکی استعلام اعتبار دفترچه درمانی و به منظور ارائه هرچه بهتر خدمت به تمامی ذینفعان این سازمان اعم از ایرانی و غیرایرانی و با توجه به اینکه تا فراهم شدن الزامات و برقراری تعامل با سرویس وزارت کشور به منظور شناسایی افراد خارجی، امکان استعلام اعتبار دفترچه درمان برای افراد غیر ایرانی کما فی السابق با کد ده رقمی بانک اطلاعاتی موجود سازمان تامین اجتماعی صورت می پذیرد.

وی گفت: در حال حاضر قابلیت استعلام اعتبار دفترچه درمان تامین اجتماعی برای افراد غیر ایرانی با وارد کردن کد شناسایی اتباع خارجی از طریق تمامی بسترهای ارائه خدمت اعم از USSD،Web  و نسخه 1.0.3 Web App عملیاتی شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، ربیع زاده تصریح کرد: طراحی و پیاده سازی نمایش دلایل عدم اعتبار دفترچه در بسترهای فوق‌الذکر نیز در دستور کار مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی قرار دارد و به زودی این امکان با قابلیت احراز هویت به روش ارسال رمز یکبار مصرف (One-time Password) برای تمامی ذینفعان سازمان فراهم می شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه