مهمترین پرونده‌های فرهنگی کمیسیون اصل 90 مربوط به فضای مجازی است
همراه ما باشید

مهمترین پرونده‌های فرهنگی کمیسیون اصل 90 مربوط به فضای مجازی است

آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو کمیسیون اصل 90 مجلس عنوان کرد: شکایت هایی از برخی دستگاه ها و وزارتخانه ها به این کمیسیون واصل شده که بیشترین این شکایت مربوط به فضای مجازی و مواردی است که در آن مطرح می شود.

حسین میرزایی، نماینده کمیسیون فرهنگی در اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌‍و گو با راه دانا؛ گفت: پرونده های بسیاری در حوزه فرهنگی در دستور کار کمیسیون اصل 90 است که فعلا برای حفظ آبروی افراد از انتشار آن معذور هستیم.

وی با اشاره به اولویت های فرهنگی کمیسیون اصل 90 گفت: شکایت هایی از برخی دستگاه ها و وزارتخانه ها به این کمیسیون واصل شده که بیشترین این شکایت مربوط به فضای مجازی و مواردی است که در آن مطرح می شود.

میرزایی با بیان اینکه وظیفه کمیسیون اصل 90 رسیدگی به شکایاتی است که از طرز کار دستگاه ها به مجلس واصل می شود تاکید کرد: در مقوله فضای مجازی، وزارت ارتباطات، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیما و سایر دستگاه های فرهنگی مسئولیت مشخص و تعریف شده‌ای دارند و در صورتی که به درستی به این مسئولیت ها بپردازند شکایت از آنها در کمیسیون اصل 90 مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب در دیدار مجازی با نمایندگان اولویت هایی را در حوزه فرهنگی مطرح کردند که کمیسیون اصل 90 این اولویت ها را در دستور کار خود قرار داده است و براساس آن به شکایت های واصله به این کمیسیون عمل می کند.

وی گفت: کمیته فرهنگی در کمیسیون اصل 90 به شکایت هایی که موضوع آن اولویت های فرهنگی مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری است رسیدگی می‌کند البته این بدان معنی نیست که به سایر پرونده ها رسیدگی نمی‌کنیم؛ بلکه آنها هم در مسیر عادی خود رسیدگی می شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه