افزایش امکانات شبکه شاد در تابستان
همراه ما باشید

افزایش امکانات شبکه شاد در تابستان

آی‌سی‌تی‌نیوز - سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش‌ و پرورش گفت: در ایام تابستان، زیرساخت‌های شبکه شاد مورد بهینه‌سازی قرار می‌گیرد و امکانات جدید به این شبکه اضافه می‌شود.

به گزارش فارس، مهدی شرفی سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش‌ و پرورش با اشاره به اینکه کرونا همه ما را غافلگیر کرد، گفت: آموزش‌ و پرورش برای اتمام فرآیند‌های تحصیلیِ جاری در کشور، مجبور شد از ابزارهایی استفاده کند که روند انتقال مباحث درسی کامل شود.

وی با اشاره به شبکه شاد، توضیح داد: نرم‌افزار «شاد» با همکاری «همراه اول» وظیفه داشت تا بخشی از آموزش باقی‌مانده از سال تحصیلی را به اتمام برساند.

شرفی افزود: آموزش مجازی به زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری متعددی نیاز دارد. در ایام تابستان و با اتمام سال تحصیلی، زیرساخت‌های شبکه شاد مورد بهینه‌سازی قرار می‌گیرد و حتماً امکانات جدید به این شبکه اضافه می‌شود.

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش‌ و پرورش تأکید کرد: اگر بحران کرونا تا سال تحصیلی جدید به اتمام برسد، آموزش و پروش از شبکه شاد به‌عنوان برنامه کمکی مکمل بهره‌برداری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اکنون اینترنت مصرفی کاربران در شبکه شاد رایگان است، عنوان کرد: آموزش ‌و پرورش قصد دارد موضوع رایگان بودن اینترنت در شبکه «شاد» را در هیأت دولت و ستاد ملی بیماری کرونا مطرح کند و این امکان را به‌طور دائمی و رایگان در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد.

شرفی گفت: دانش‌آموزانی که به شبکه شاد دسترسی ندارند، حتماً به تلویزیون و شبکه‌های صداوسیما دسترسی دارند؛ آموزش‌های تلویزیونی مکمل خوبی برای آموزش‌های مجازی هستند.

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش‌ و پرورش تصریح کرد: هر دانش‌آموز باید بتواند در دوران کرونا و در فرآیند آموزش مجازی با معلم خودش ارتباط و تعامل آموزشی داشته باشند.

وی با بیان اینکه کتاب‌های درسی امسال به‌طور الکترونیکی منتشر می‌شوند، توضیح داد: در تلاش هستیم تا محتواهای متعدد آموزشی در شبکه شاد بارگذاری شود و دانش‌آموزان با ورود به این شبکه از مطالب متنوع و مختلف بهره بگیرند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه