کرونا صدور کارت‌های سوخت را کند کرد
همراه ما باشید

کرونا صدور کارت‌های سوخت را کند کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - صدور کارت سوخت در حالی که در سال ۹۸ از زمان درخواست بین یک ماه تا ۴۰ روز زمان نیاز داشت، اما حالا به گفته سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، ‌این زمان به دلیل شیوع کرونا و دورکاری برخی کارکنان امسال طولانی‌تر شده است.

به گزارش ایرنا استفاده از کارت سوخت از تابستان سال گذشته برای تمامی افرادی که خودروی بنزینی داشتند، الزامی شد تا مقدمه‌ای برای سهمیه‌بندی بنزین در آبان ماه همان سال باشد. با این حال در ابتدا افراد این موضوع را جدی نگرفتند و با اعلام سهمیه‌بندی صف درخواست صدور کارت سوخت طولانی شد. موضوعی که صدور کارت سوخت را با تاخیر همراه ساخت،اما بتدریج با دسترسی افراد به کارت‌های سوخت خود، ‌این صف کوتاه‌تر شد و فاصله بین درخواست تا صدور کارت به کمتر از ۴۰ روز رسید.

اکنون در شرایط پدید آمده دوباره این فاصله زمانی به چند ماه افزایش یافته و در مواردی کارت‌هایی که ابتدای سال درخواست صدور آن به پلیس +۱۰ داده شده، هنوز  به دست متقاضیان نرسیده و خبری هم از صدورشان نیست و شایعاتی نیز بگوش می رسد که این تاخیر به دلیل وارداتی بودن کارت‌های سوخت است.

« فاطمه کاهی» سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با این حال دلیل تاخیر در صدور کارت سوخت را شیوع کرونا ذکر کرد و به ایرنا گفت: بدلیل شیوع کرونا و شرایط خاص فرآیند تولید این کارتها زمان‌بر شده است.

وی تاکید کرد: دورکاری برخی کارکنان و کاهش حضور زمان صدور کارت‌های سوخت درخواستی را افزایش داده است.

کاهی اضافه کرد: تاخیر مربوط به خودروهای شخصی است و خودروهای عمومی در کوتاه‌ترین زمان کارت سوخت خود را دریافت می‌کنند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه