بخش اعظم اطلاعات سامانه املاک هنوز وارد نشده است
همراه ما باشید

بخش اعظم اطلاعات سامانه املاک هنوز وارد نشده است

آی‌سی‌تی‌نیوز - سید البرز حسینی سخنگوی کمیسیون عمران گفت: اگر قرار باشد بورس مسکن راه اندازی شود، باید این طرح ابتدا در مجلس تصویب شده و ساز و کار آن مشخص شود؛ تا کنون این پیشنهاد در مجلس مطرح نشده و برای راه اندازی بورس مسکن هم فعلا در مجلس برنامه ای وجود ندارد.

البرز حسینی، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با راه دانا ؛ طرح دو فوریتی ساماندهی اوضاع مسکن در کمیسیون عمران در حال پیگیری است که مشکل اصلی این طرح سامانه املاک و اسکان و اخذ مالیات از خانه های خالی بود.
وی در ادامه افزود: برای زودتر به نتیجه رسیدن طرح مالیات بر خانه های خالی و همچنین برطرف کردن نواقص این طرح، کمیسیون عمران مجلس در حال بررسی و رفع ایراد آن است که طبیعتا به محض اجرای این طرح شاهد کاهش چشمگیر قیمت ها در بازار رهن و اجاره خواهیم بود.
سخنگوی کمیسیون عمران با بیان اینکه طرح مالیات بر خانه های خالی ایرادات جزیی هم دارد تصریح کرد: باید با هم فکری کمیسیون برنامه و بودجه، کمیسیون اجتماعی و عمران مجلس شورای اسلامی این ایرادات برطرف شود. این طرح به دنبال افزایش شفافیت می باشد، اما این که بگوییم این طرح به تنهایی می تواند کل مشکل بازار مسکن را حل کند اینگونه نیست، اما می تواند بخشی از التهابات بازار مسکن را در کوتاه مدت از بین ببرد.
حسینی در پاسخ به این سوال که اختلاف میان سازمان امور مالیاتی و وزارت مسکن، راه و شهرسازی ناشی از کجا بوده و علت عدم اخذ مالیات از خانه های خالی نبود سامانه و یا کم کاری سازمان امرو مالیاتی است عنوان کرد: براساس این قانون دستگاه ها باید سامانه املاک و اسکان را تکمیل می کردند اما هنوز بخش اعظمی از اطلاعات در این سامانه وارد نشده است.
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر راه اندازی بورس مسکن عنوان کرد: اگر قرار باشد بورس مسکن راه اندازی شود، باید این طرح ابتدا در مجلس تصویب شده و ساز و کار آن مشخص شود؛ تا کنون این پیشنهاد در مجلس مطرح نشده و برای راه اندازی بورس مسکن هم فعلا در مجلس برنامه ای وجود ندارد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه