کرونا اپل را ۲ برابر بیشتر از سامسونگ متاثر کرد
همراه ما باشید

کرونا اپل را ۲ برابر بیشتر از سامسونگ متاثر کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - تمام گزارش های اخیر در زمینه تجزیه و تحلیل بازار نشان می دهد که COVID-19 چگونه بر اقتصاد و فروش تلفن های هوشمند در سراسر جهان تأثیر گذاشته است. دیروز مشخص شد که سهم بازار گوشی های هوشمند سامسونگ در طول چارک دوم سال ۲۰۲۰ تقریبا ۶۰ درصد در هند کاهش یافته است. با این حال، اوضاع در آمریکا چندان بد نیست.

گزارش جدید نشان می دهد که فروش شرکت تلفن های هوشمند کره جنوبی کاهش یافته اما به اندازه رقبای آن نیست. در حقیقت کاهش فروش موبایل در امریکا به دلیل کرونا، اپل را ۲ برابر بیشتر از سامسونگ متاثر کرد.

براساس آخرین گزارش های تهیه شده توسط شرکت تحقیقات بازار Counterpoint Research، فروش گوشی های هوشمند سامسونگ در سه ماهه دوم سال جاری حدود 10٪ در ایالات متحده کاهش یافته است. شرکت های رقیب مانند اپل ، ال جی ، OnePlus و موتورولا بسیار بیشتر ضرر کرده اند. فروش اپل 23 درصد کاهش یافته در حالی که LG با افت 35 درصدی فروش تلفن های هوشمند روبرو شد.

وان پلاس، Motorola و ZTE بزرگترین بازنده در بازار ایالات متحده بودند که به ترتیب 60 درصد، 62 درصد و 68 درصد افت را تجربه کردند. در این گزارش آمده است که بیشتر این افت فروش از اواسط ماه مارس تا اواسط آوریل اتفاق افتاده است که بیشتر فروشگاه های خرده فروشی به دلیل تعطیل شدن مربوط به COVID-19 بسته شدند. فروش تلفن های هوشمند در ماه های می و ژوئن به صورت هفته به هفته رشد کرد.

این گزارش ادعا می کند که سامسونگ در مقایسه با تعداد فعال سازی Galaxy S10 از چارک دوم سال گذشته با تعداد فعال سازی گلکسی اس ۲۰ در مدت مشابه امسال 38 درصد فروش کمتری را تجربه کرده است. این شرکت از ماه آینده شروع به فروش گلکسی نوت ۲۰ و Galaxy Z Flip 5G خواهد کرد که می تواند آمار فروش را بهبود بخشد. با این حال، با نگاهی به تعداد موارد در حال افزایش COVID-19 و مرگ و میر، هیچ کس نمی تواند مطمئن باشد که در اواخر سال جاری بازار چگونه به نظر می رسد. (جام جم)

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه