الزام تولیدکنندگان و واردکنندگان به ثبت اطلاعات در سامانه جامع انبارها
همراه ما باشید

الزام تولیدکنندگان و واردکنندگان به ثبت اطلاعات در سامانه جامع انبارها

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از تشکیل ۱۲۳ پرونده در حوزه لاستیک و روغن موتور در سه ماهه اول امسال خبر داد و تاکید کرد که شرکت های تولیدی و وارد کنندگان لاستیک خودرو ملزم به ثبت اطلاعات تولید و توزیع خود در سامانه های جامع انبارها و تجارت هستند.

سعید محمدی پور، اظهار کرد: عدم ثبت اطلاعات در سامانه تخلف بوده و با متخلفین با عناوین احتکار و عرضه خارج از شبکه برخود و به مراجع قضایی ارسال خواهند شد.
به گفته این مقام مسئول بر اساس مصوبات ستاد تنظیم بازار تمام کارخانجات تولیدی و واردکنندگان تایر علی الخصوص نمایندگان توزیع و خرده فروشی ها مکلف هستند اطلاعات تولید، واردات و فروش انواع الاسیتک سبک و سنگین با ارز نیما در سامانه تجارت داخلی را به تفکیک خودرو و خریدار ثبت کنند.
وی همچنین از انجام بیش از ۱۴۰۰ فقره بازرسی در حوزه لاسیتک وروغن موتور در سه ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت که این بازرسی ها منجر به تشکیل ۱۲۳ پرونده شده که مراتب جهت بررسی و صدور حکم به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
بر اساس تصمیم اخیر ستاد تنظیم بازار مجددا تاکید شد که لاستیک های وارداتی و داخلی اعم از سبک، سنگین جاده ای و خارج جاده در سامانه جامع تجارت داخلی عرضه شود.
همچنین لاستیک های وارداتی و تولید داخل با ارز ۴۲۰۰ تومان باید مطابق با ضوابط قبلی یعنی میزان پیمایش و حواله عرضه شود و عرضه لاستیک های وارداتی و تولید داخل با ارز نیما نیز باید در سامانه جامع تجارت و از طریق شبکه مجاز با ثبت کامل اطلاعات خریدار، شماره پلاک، کارت پیمایش، میران پیمایش و ... صورت گیرد.
لازم به یادآوری است که اوایل خردادماه ارز دولتی برای واردات لاستیک حذف شده و ارز تخصیصی به این گروه کالایی نیمایی شد که به گفته سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر باتوجه به اینکه ۴۰ درصد ارزش مواداولیه را مواد خارجی و وارداتی تشکیل می دهد، هرگونه تغییر نرخ ارز به میزان این ۴۰ درصد مستقیما بر قیمت تمام شده اثرگذار است و آن را افزایش می دهد. در نهایت هم اوایل تیر ماه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مجوز افزایش ۳۰ درصدی قیمت انواع تایر را به شرکت های تولیدکننده ابلاغ کرد./ایسنا

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه