مرکز دفاع سایبری عُمان راه‌اندازی شد
همراه ما باشید

مرکز دفاع سایبری عُمان راه‌اندازی شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - سلطان عمان طی فرمانی سلطانی ضمن اعلام تاسیس مرکز دفاع سایبری، لایحه تنظیمی و مقررات کاری این مرکز را تعیین کرد.

به گزارش  تسنیم ، بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی عمان، مرکز دفاع سایبری حمایت از امنیت ملی، نظارت کلی بر فضای مجازی و مقابله با جنگ های الکترونیک، تقویت دولت الکترونیک، بسیج و ساماندهی فعالان مجازی و جنگ روانی و هدایت افکار عمومی را برعهده دارد.

 با افزایش ظرفیت‌های شبکه های اجتماعی و با توجه به اختلافاتی که هر از چندی میان عمان و کشورهای همسایه از جمله امارات و عربستان سعودی بروز می کند، سلطنت عمان در طی سال‌های گذشته مورد هجوم کاربران فضای مجازی به ویژه کاربران فیک این کشورها قرار گرفته است.

براساس گزارش‌های رسانه ای، بیش از 30 هزار کاربر فیک توسط کشورهای مختلف در فضای مجازی علیه کشور عمان فعالیت می‌کنند و از سال 2012 میلادی این کشور در انتظار تشکیل مرکزی مشخص برای فعالیت در حوزه سایبری بوده است.

عمان در سال گذشته میلادی، در میان کشورهای جهان، رتبه چهارم امنیت فضای مجازی را داشته است و به نظر می رسد راه اندازی مرکز دفاع سایبری در جهت تقویت مقابله با حملات سایبری و تهدیدات و آسیب های فضای مجازی است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه