ورود عمده لوازم الکترونیکی به کشور از فرودگاه پیام
همراه ما باشید

ورود عمده لوازم الکترونیکی به کشور از فرودگاه پیام

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: بر اساس مأموریت محوله از وزارت ارتباطات، صادرات و واردات کالا‌ها به خصوص در حوزه لوازم الکترونیکی، از مهم‌ترین برنامه‌های منطقه ویژه اقتصادی پیام است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نادر ثناگو مطلق با اشاره به وجود گمرک تخصصی و آزمایشگاه‌های مجهز در بخش ICT در منطقه گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان جهش تولید نام‌گذاری شده و در نخستین گام پس از باز شدن مرز‌های هوایی کشورمان که برای مدتی به دلیل شیوع ویروس کرونا بسته‌شده بودند، پرواز‌های خارجی (کارگو) فرودگاه پیام از سر گرفته شد.

وی بابیان اینکه این پرواز شامل ۴۰ تن لوازم الکترونیکی از مبدأ کشور امارات است گفت: باهدف توسعه واردات و صادرات کالا‌های حوزه ICT و IT، امسال پرواز‌های خارجی (کارگو) فرودگاه بین‌المللی پیام افزایش می‌یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن استقبال شرکت‌های داخلی و خارجی از استقرار در منطقه ویژه اقتصادی پیام باهدف فعال‌سازی هر چه بیشتر بخش ICT اظهار داشت: طی چند سال گذشته از سوی سرمایه‌گذاران استقبال خوبی در این حوزه و سرمایه‌گذاری در منطقه صورت گرفته است.

ثناگو مطلق ادامه داد: پیام تنها منطقه ویژه‌ای است که با رویکرد حوزه ICT مشغول فعالیت است و در این خصوص نیز مورد استقبال سرمایه‌گذاران در این بخش قرارگرفته است.

 

  •  پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه روشنایی باند فرودگاه بین‌المللی پیام 

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام از ارتقاء و بروز رسانی فاز اول پروژه روشنایی باند فرودگاه بین‌المللی پیام و پیشرفت ۸۰ درصدی این پروژه خبر داد.

ثناگو مطلق گفت: با توجه به نظر کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری برای ارتقاء سیستم روشنایی باند فرودگاه پیام، از سال گذشته پروژه روشنایی، تعویض و بهسازی باند پروازی این فرودگاه در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مقرر شد سیستم روشنایی منطبق بر استاندارد‌های روز برای باند فرودگاه بین‌المللی پیام راه‌اندازی شود، گفت: با همین هدف فعالیت‌هایی از جمله ۹ هزار و ۲۵۰ مترمکعب خاک‌برداری و حفاری، نصب ۲۷۰ منهول و ۲۰ هزار متر کابل‌کشی برق چراغ‌های باند صورت گرفته است.

ثناگو مطلق بابیان اینکه فاز نخست پروژه روشنایی باند فرودگاه بین‌المللی پیام تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، مردادماه این فاز به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه