ارایه ۹ خدمت برای توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان
همراه ما باشید

ارایه ۹ خدمت برای توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان

آی‌سی‌تی‌نیوز - رییس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از ارائه ۹ خدمت جدید توانمندسازی به شرکت‌های دانش‌بنیان در سال جدید خبر داد.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سید محمد صاحبکار خراسانی در این خصوص گفت: تهیه برنامه بازاریابی، بازاریابی دیجیتال، عارضه‌یابی بازاریابی و فروش، خرید نرم‌افزارهای اداری، مالی و حسابداری، ایجاد وب‌سایت، طراحی و چاپ اقلام تبلیغاتی، طراحی نشان تجاری، تهیه تیزر تبلیغاتی، تهیه پرونده جامع فنی دارویی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان خدماتی است که به‌تازگی به بسته توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان اضافه شده است.

وی بیان کرد: با توجه به استقبال شرکت‌ها از خدمات توانمندسازی شرکت های دانش بنیان در سال جاری خدمات متنوع دیگری برای توانمندسازی شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.

 

خدمات مالی و حسابداری؛ پراستفاده‌ترین خدمت توانمندسازی در سال ۹۸

صاحبکار خراسانی در مورد میزان استفاده شرکت‌های دانش‌بنیان از این خدمات در سال ۱۳۹۸ بیان کرد: در سال گذشته نزدیک به ۳۵۰ خدمت توانمندسازی به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه ‌شد که مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان بیش از ۵۰ درصد هزینه‌های این خدمات را به شرکت‌ها پرداخت کرد. از میان خدمات ارائه شده در سال ۹۸، «خدمات مالی و حسابداری» بیشترین میزان استفاده را داشته و پس از آن «تدوین و ویرایش قراردادهای داخلی»، «گزارش نیازسنجی تأییدیه‌های مورد نیاز شرکت» و «ارزش‌گذاری دانش فنی و قیمت‌گذاری سهام» در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

 

برگزاری بیش از ۱۵۰۰ جلسه مشاوره رایگان

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان در ادامه به توضیح خدمات و سرفصل‌های مشاوره‌ای مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان پرداخت و گفت: مشاوره‌های حقوقی، مشاوره بازاریابی و فروش، مشاوره در زمینه گمرک و واردات، مشاوره‌های بیمه تأمین اجتماعی و مالیات از جمله مشاوره‌های پرطرفدار ارائه شده در این مرکز در سال ۹۸ بود.

وی همچنین افزود: بیش از ۱۳۰۰ جلسه مشاوره رایگان برای شرکت‌های دانش‌بنیان و نزدیک به ۲۰۰ جلسه مشاوره نیز برای شرکت‌های خلاق برگزار شد که هم به لحاظ تعداد و هم میزان حمایت نسبت به سال ۹۷ رشد قابل‌توجهی داشته است.

 

راه‌اندازی مراکز توانمندسازی در ۱۰ استان و گسترش شبکه مشاوران بومی

رییس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان با اشاره به راه‌اندازی مراکز توانمندسازی استانی گفت: سال گذشته با همکاری پارک‌های علم و فناوری مراکز توانمندسازی در پنج استان اصفهان، فارس، قزوین، یزد و کرمانشاه راه‌اندازی شد که این مراکز استانی ۸۹۰ جلسه مشاوره و ۳۰ نشست پرسش و پاسخ تخصصی برگزار کردند و تعداد زیادی از افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان در استان‌ها توانستند از این جلسات بهره گیرند. خردادماه سال ۹۹ نیز مرکز توانمندسازی در استان های خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، البرز، بوشهر و زنجان راه‌اندازی شد.

صاحبکار خراسانی در خصوص نحوه درخواست شرکت‌های دانش‌بنیان برای استفاده از خدمات توانمندسازی گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور می‌توانند برای دریافت خدمات توانمندسازی مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان به سایت مرکز مراجعه کنند.

 رییس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان در نهایت ابراز امیدواری کرد مراکز توانمندسازی و شبکه مشاوران بومی در کل کشور گسترش یابد تا تمام شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در سطح ایران از این خدمات بهره‌مند شوند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه