۴۰ درصد آموزش‌های مهارتی، مجازی است
همراه ما باشید

۴۰ درصد آموزش‌های مهارتی، مجازی است

آی‌سی‌تی‌نیوز -  معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: در شرایط عادی ۲۵ درصد آموزش‌ها، مجازی بود که با شیوع بیماری کرونا، ۴۰ درصد آموزش‌های مهارتی را از طریق فضای مجازی انجام می‌دهیم.

شیوع بیماری کرونا در سراسر جهان، بخش‌های مختلف همچون اقتصاد، آموزش، ورزش و بسیاری از فعالیت‌ها را با چالش مواجه کرد و سبک زندگی افراد را تغییر داد.

بخش‌های مختلف سعی کردند خود را با شرایط موجود تطبیق دهند و راه‌های جدید برای ادامه حیات خود را امتحان کنند.

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره راهکار سازمان متبوع خود در شرایط موجود، اظهارداشت: وضعیت فعلی کشور محدودیت‌هایی را برای همه حوزه‌ها ایجاد کرده است.

«علیرضا حاتم زاده» افزود: راهکاری که در دنیا به آن سمت حرکت کردند تمرکز بر آموزش‌های مجازی است. با وجود اینکه در حوزه مهارت آموزی محدودیت‌هایی برای آموزش‌های مجازی داریم زیرا وقتی فرد وارد محیط واقعی می‌شود باید ابزار دست بگیرد و نمی‌توان همه کار را به سمت آموزش مجازی ببریم، اما تلاش کردیم فعالیت‌های خود را متوقف نکنیم.

وی ادامه داد: برای این منظور مرکزی را به عنوان آموزش‌های الکترونیکی راه‌اندازی کردیم و از این طریق بستری را در اختیار مراکز قرار دادیم تا آموزش‌های تئوری از این طریق انجام شود.

معاون آموزش فنی و حرفه‌ای افزود: برای حضور در کارگاه‌ها نیز ظرفیت مراکز را به نصف تقلیل دادیم و با حضور نیمی از کارآموزان در بخش عملی، بخش عملی را در کارگاه‌ها هدایت می‌کنیم.  

وی بیان کرد: توسعه تولید فیلم‌های آموزشی را نیز در برنامه‌های خود پیش‌بینی کردیم و چنانچه به سامانه skill.ir مراجعه شود نزدیک ۱۷۰۰ فیلم آموزشی در این چند ماه تهیه شده است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه