خروج بزرگترین شرکت اینترنتی کره جنوبی از هنگ کنگ
همراه ما باشید

برای فشار به دولت چین انجام شد

خروج بزرگترین شرکت اینترنتی کره جنوبی از هنگ کنگ

آی‌سی‌تی‌نیوز - شرکت فناوری ناور کره جنوبی در واکنش به تلاش چین برای کنترل دقیق تر و سختگیرانه هنگ کنگ تصمیم گرفته پایگاه های داده خود را از این منطقه خارج کند.

به گزارش  فارس به نقل از انگجت، ناور که بزرگترین شرکت وب کره جنوبی محسوب می شود و طراح پیام رسان لاین محسوب می شود قصد دارد با خروج از هنگ کنگ چین را تحت فشار قرار دهد.

قرار است پایگاه های داده این شرکت از هنگ کنگ به سنگاپور منتقل شوند. ناور مدعی شده قوانین جدید امنیت ملی هنگ کنگ عامل این تصمیم بوده است. هنگ کنگ در سال های اخیر بهشت بسیاری از شرکت های فناوری بوده و نزدیکی آن به چین فرصت دسترسی به بازار دیجیتال این کشور را نیز می داده است.

اما سخت گیری دولت چین در قبال هنگ کنگ و تلاش این کشور برای مقابله با دخالت دولت های غربی در هنگ کنگ باعث شده تا کشورهایی مانند کره جنوبی تصمیم بگیرند از فعالیت های خود در هنگ کنگ بکاهند.

پیش از این برخی شرکت های دیگر فناوری نیز در واکنش به قانون جدید امنیتی چین در قبال هنگ کنگ اعلام کرده بودند که فعالیت های خود در این منطقه را متوقف کرده یا به حالت تعلیق درمی آورند. از جمله این شرکت ها می توان به تیک تاک، فیس بوک و واتس اپ، گوگل، تلگرام و توئیتر اشاره کرد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه