لزوم اجرایی شدن تطابق کارت ملی با سامانه اثر انگشت ثبت احوال
همراه ما باشید

لزوم اجرایی شدن تطابق کارت ملی با سامانه اثر انگشت ثبت احوال

لزوم اجرایی شدن تطابق کارت ملی با سامانه اثر انگشت ثبت احوال

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس کانون سردفتران و دفتریاران خواستار اجرایی شدن هرچه سریعتر تطابق کارت ملی افراد با سامانه اثر انگشت ثبت شده در سازمان ثبت احوال توسط دفاتر اسناد رسمی شد.

به گزارش فارس، علی خندانی، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران و حمید درخشان‌نیا، رئیس سازمان ثبت احوال کشور درخصوص مسائل و معضلات دفاتر اسناد رسمی و مشکلات در ارتباط با سامانه سازمان ثبت احوال و رفع آن، بحث و گفت‌وگو شد.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در این جلسه ضمن قدردانی از سازمان ثبت اسناد و همچنین سازمان ثبت احوال کشور برای بارگذاری سوابق کارت ملی هوشمند افراد در سیستم ثبت آنی و کمک به احراز هویت توسط سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی، این مهم را موجب کاهش خطای احراز هویت دانست.

خندانی خواستار اجرایی شدن هرچه سریعتر تطابق کارت ملی افراد با سامانه اثر انگشت ثبت شده در سازمان ثبت احوال توسط دفاتر اسناد رسمی شد.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور نیز در این دیدار با بیان اینکه این سازمان نیز پیگیر این موضوع است، گفت: اساس احراز هویت در دفاتر اسناد رسمی همین بوده‌است، زیرساخت‌ها تقریبا مهیاست و ایرادات فنی برطرف شده‌است.

وی بیان کرد: در آینده نزدیک با توجه به رفع موانع و ایرادات و فراهم شدن زیرساخت‌های لازم، اجرایی شدن تطابق کارت ملی و اثر انگشت ثبت شده در سازمان ثبت احوال در دفاتر اسناد رسمی کلید خواهد خورد و در آینده نزدیک شاهد اجرایی شدن آن خواهیم بود.

خندانی در ادامه گفت: کانون سردفتران ودفتریاران  و دفاتر اسناد رسمی آماده هرگونه همکاری لازم در راستای اجرایی شدن این امر هستند.

همچنین مقرر شد تا اجرایی شدن این امر، جلسات پیگیری‌های لازم فی‌مابین کانون سردفتران و دفتریاران و سازمان ثبت احوال کشور ادامه یابد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه