آغاز سومین مرحله حمایت از دانش‌بنیان‌های آسیب‌دیده از کرونا
همراه ما باشید

آغاز سومین مرحله حمایت از دانش‌بنیان‌های آسیب‌دیده از کرونا

آی‌سی‌تی‌نیوز - رییس صندوق نوآوری و شکوفایی از آغاز سومین دور حمایت‌های این صندوق از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا خبر داد و گفت: در این مرحله شرکت‌های دانش بنیان متوسط و بزرگ با همکاری سه بانک عامل تا سقف ۱۰ میلیارد تومان با نرخ ۹ درصد تسهیلات دریافت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، مراسم آغاز مرحله سوم حمایت از کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا ویژه شرکت‌های دانش بنیان متوسط و بزرگ،  امروز - یکشنبه - با حضور مدیران صندوق نوآوری وشکوفایی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت بهداشت و مدیران عامل بانک‌های آینده، کارآفرین و بانک صنعت و معدن برگزار شد.

در این مراسم علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در ادامه فعالیت‌ها و حمایت‌های صندوق نوآوری در حوزه مقابله با شیوع ویروس کرونا، پس از تامین مالی شرکت‌های فعال در حوزه ساخت تجهیزات و لوازم مرتبط و حمایت و کمک به تداوم کسب و کار شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور کوچک آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا و همچنین شتاب دهنده‌ها و تأمین‌کنندگان فضای کار اشتراکی، در مرحله جدید این حمایت‌ها، تسهیلات برای شرکت‌های دانش‌بنیان متوسط و بزرگ (نیروی انسانی بیشتر از ۵۰ نفر و فروش بیشتر از ۲۰ میلیارد ریال در سال ۹۸) اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: حضور این سه بانک نشان دهنده عزم جدی برای تحقق توسعه است و امیدوارم وظیفه خود را به خوبی انجام دهیم،  سامانه مرتبط با ارایه تسهیلات بین سه بانک آینده، کارآفرین و صنعت و معدن مستقر شده است اما انتشار فراخوان و ارزیابی شرکت‌ها در صندوق نوآوری انجام می‌شود،  نکته مهم در ارایه تسهیلات، سرعت پرداخت است تا این تامین مالی در کسب و کار شرکت‌ها موثر واقع شود،  شرکت‌های دانش بنیان جامعه مخاطب مناسبی برای بانک‌ها هستند، جامعه‌ای جوان که متعهد به بازپرداخت تسهیلات است.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی جزییات این تسهیلات را تشریح کرد و گفت: تسهیلات دور سوم صندوق نوآوری وشکوفایی برای شرکت‌های دانش بنیان متوسط و بزرگ آسیب دیده از کرونا تا سقف ۱۰ میلیارد تومان و با نرخ سود ۹ درصد، بدون دوره تنفس و با بازپرداخت ۱۸ ماه خواهد بود.

وحدت یادآور شد: پرداخت این تسهیلات مشروط بر حفظ اشتغال ۹۰ درصدی شرکت در زمان درخواست نسبت به آغاز شیوع ویروس (از طریق مقایسه آخرین لیست بیمه با لیست بیمه بهمن ۹۸) است، همچنین این تسهیلات مختص شرکت‌های دانش‌بنیان با نیروی انسانی بیشتر از ۵۰ نفر و فروش کمتر از ۲۰ میلیارد ریال در سال ۹۸ است که از طریق بانک‌های عامل (بانک صنعت و معدن، بانک آینده، بانک کارآفرین) به انتخاب شرکت پرداخت می‌شود، لذا پس از دریافت مصوبه از صندوق نوآوری و شکوفایی، لازم است شرکت برای پیگیری مصوبه و افتتاح حساب به بانک عامل مراجعه کند.

وی در مورد بهره‌مندی شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان متوسط از این تسهیلات اظهارداشت: متقاضیان اخذ تسهیلات کرونایی مرحله سوم باید یکی از شرایط بهره‌مندی از تسهیلات را دارا باشند، شرایط بهره‌مندی شامل دارا بودن فروش رسمی اظهار شده در سامانه الکترونیکی صورت معاملات از ابتدای سال ۹۷ بوده که آسیب­ دیدگی آنها از شیوع ویروس کرونا، از طریق کاهش حداقل ۲۰ درصدی در نسبت فروش زمستان ۹۸ به کل سال ۹۸، در مقایسه با همین نسبت در سال ۹۷ احراض  شود.

وی ادامه داد: همچنین میزان تسهیلات تا سقف ۱۰ میلیارد تومان بر اساس هزینه‌ها، فروش، حقوق و دستمزد توسط صندوق نوآوری و شکوفایی تعیین و مطابق با ظرفیت اعتباری تعیین شده توسط بانک پرداخت می‌شود.

شرکت‌های دانش‌بنیان متوسط و بزرگ می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به فایل راهنمای ثبت درخواست از طریق سامانه غزال صندوق نوآوری و شکوفایی به آدرس ghazal.inif.ir مراجعه کنند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه