آغاز رزمایش سایبری بیمه سلامت ایران
همراه ما باشید

طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی در اصفهان اجرا می‌شود

آغاز رزمایش سایبری بیمه سلامت ایران

آی‌سی‌تی‌نیوز - رزمایش سایبری بیمه سلامت ایران به صورت پایلوت در اصفهان اجرایی شد تا توانایی‌های این بیمه برای مردم بیشتر مشخص شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حسین بانک مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه در خصوص بیمه سلامت و رزمایش سایبری این حوزه اظهار داشت: زمینه‌ای فراهم شده تا بعد از انقلاب اسلامی افراد مشمول تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند که از این بین روستاییان به عنوان قشر اصلی نیازمند در اولویت بیمه سلامت قرار گرفته‌اند و حق بیمه آنها از سال 76 رایگان شده است.

وی افزود: زندانیان و خانواده‌هایشان از سال گذشته نیز تحت پوشش قرار گرفته‌اند و برای خدمات درمانی خود دفترچه بیمه سلامت دارند؛ همچنین بیماران خاص در استان اصفهان که تحت پوشش بیمه هستند، خدمات ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان با اشاره به شیوع بیماری کرونا خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط کنونی جامعه استفاده از نسخه نویسی الکترونیکی اهمیت و ضرورت پیدا کرده است که در سال جاری با همکاری و همراهی موسسات طرف قرارداد این طرح ملی و استانی به طور کامل اجرایی می‌شود.

بانک با بیان اینکه بیمه سلامت فقط خدمات سلامت ارائه می‌دهد، گفت: تفاوت این بیمه با بیمه تامین اجتماعی در این است که بیمه اجتماعی حق بازنشستگی و در واقع تعهد دوگانه دارد. کسانی که نمی‌توانند تحت پوشش بیمه اجتماعی باشند تحت پوشش بیمه سلامت می شوند.

محمد هاشمی، مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: باید توانمندی و پتانسیل خودمان را به بهترین شکل ممکن ارائه دهیم که فرصت سوء استفاده را به دشمن ندهیم، بنابراین بهترین آفندی که برای خنثی کردن توطئه دشمن می‌توان استفاده کرد، ارتباط صحیح با مخاطب است

وی در خصوص رزمایش افندی در حوزه سایبری گفت: برای رسیدن به رزمایش سایبری باید اصحاب رسانه از تمام توان خود استفاده کنتد که به صورت پایلوت در اصفهان اجرایی شده و رزمایش اصلی در هفته دولت برگزار می‌شود؛ هدف از رزمایش سایبری بیمه سلامت، به نمایش گذاشتن توانایی های بیمه سلامت است و مردم بدانند مسولان دغدغه آنها را دارند.

در پایان نیز از پوستر رزمایش سایبری بیمه سلامت ایران رونمایی شد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه