۱۰ مرکز نوآوری در دانشگاه تهران ایجاد می‌شود
همراه ما باشید

۱۰ مرکز نوآوری در دانشگاه تهران ایجاد می‌شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از راه‌اندازی ۱۰ مرکز نوآوری در شبکه فناوری دانشگاه تهران تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش ایرنا، عباس زارعی هنزکی، رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران روز سه شنبه در این خصوص توضیح داد: مراکز نوآوری که در شبکه فناوری دانشگاه تهران ایجاد خواهد شد، تا پایان امسال به صورت سلسله ای شروع به کار و فعالیت خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای سال جاری، مرکز نوآوری تحول دیجیتال در این پارک راه اندازی شده است، بیان کرد: مرکز نوآوری با فعالیت در زمینه جغرافیا و روانشناسی از جمله ۱۰ مرکزی است که ایجاد خواهد شد.

زارعی هنزکی اظهار داشت: برای توسعه همکاری بین دانشگاه و صنعت نیازمند ایجاد سازوکار و فرآیندهای جدید هستیم که دانش، پژوهش و فناوری دانشگاه را در اختیار صنعت قرار دهد و در این میان دانشجویان و کارآفرینان خبره نیز وارد این فرآیند شوند.

وی بیان کرد: اجرای فرآیندهای جدید در دانشگاه یعنی اینکه همکاری های ما به حوزه های پژوهش محدود نشود و فقط دانشجو و اساتید درگیر پروژه ها نباشند؛ بلکه دانش آموختگان و کسانی که ایده دارند و علاقه مند فعال کردن کسب و کاری از ایده خود هستند نیز وارد این عرصه شوند؛ برای این منظور باید شرایط را در دانشگاه فراهم کنیم.

زارعی هنزکی ادامه داد: کل فضای پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اکوسیستمی است که هم شرکت ها و هم دستگاه های مختلف کنار هم قرار می گیرند؛ یعنی محیط بازی است که همه افراد آشنا با چهارچوب فعالیت در پارک می توانند در این فضا کار کنند و هم از آنجایی که هدف پارک یک فضای باز است و محدود به دیوار نیست، هر فرد خلاق و نوآور می تواند در این پارک حضور یابد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه