صدور مجوز راهپیمایی‌ها و تجمعات الکترونیکی می‌شود
همراه ما باشید

صدور مجوز راهپیمایی‌ها و تجمعات الکترونیکی می‌شود

آی‌سی‌تی‌نیوز -  مدیرکل سیاسی وزارت کشور با بیان اینکه الکترونیکی کردن فرآیند صدور مجوز احزاب و مسایل مربوط به آنها مانند مجوزهای برگزاری راهپیمایی‌ها و تجمعات را در دست انجام داریم، گفت: از حدود یک سال قبل با مرکز فناوری اطلاعات وزارتخانه روی این موضوع کار می‌کنیم.

حمید ملانوری در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به اقدامات جدید در دستور کار کمیسیون ماده ۱۰ احزاب[مرکز بررسی درخواست تأسیس انجمن‌ و احزاب] اظهار داشت: فعالیت‌های این کمیسیون، به‌صورت دائم و مستمر انجام می‌شود اما با توجه به اینکه دور جدید فعالیت‌های مجلس به‌تازگی آغاز شده، منتظر هستیم ۲ نفر از نمایندگان به ‎عنوان ناظر در این کمیسیون معرفی شوند.

وی افزود: مکاتبات با مجلس شورای اسلامی انجام شده است و امیدواریم به زودی  این نمایندگان به ما معرفی شوند. 

مدیرکل سیاسی وزارت کشور  با تأکید بر اینکه با معرفی نماینده‌های جدید مجلس به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، به‌زودی جلسات ما تشکیل می‌شود، عنوان کرد: تقاضا‌های جدید تشکیل حزب و صدور پروانه گروه‌ها و احزاب سیاسی را نیز در دستورکار داریم که در حال انجام کارهای اداری و کارشناسی آنها هستیم تا بعد از  تشکیل جلسات کمیسیون این موارد را مورد بررسی قرار دهیم.  

کمیسیون ماده ۱۰ احزاب تصریح کرد: تعدادی تقاضا نیز برای راه اندازی شعب استانی به این کمیسیون رسیده است که این موارد نیز در آینده در جلسات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ملانوری با بیان اینکه الکترونیکی کردن فرآیند صدور مجوز احزاب و مسایل مربوط به آنها مانند مجوزهای برگزاری راهپیمایی‌ها و تجمعات را در دست انجام داریم، گفت: حدود یک سال است با مرکز فناوری اطلاعات وزارتخانه روی این موضوع کار می‌کنیم؛ در مرحله اول الکترونیکی شدن فرآیند راه اندازی شعب احزاب در مراکز استان‌ها وشهرستان‌ها و در مرحله بعدی، اعطای مجوز جهت برگزاری تجمعات و راهپیمایی‌ها و نیز صدور مجوز پروانه تأسیس الکترونیکی می‌شود. 

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه