قطع مکرر تلفن همراه و اینترنت در یکی از شهرهای سیستان و بلوچستان
همراه ما باشید

قطع مکرر تلفن همراه و اینترنت در یکی از شهرهای سیستان و بلوچستان

آی‌سی‌تی‌نیوز - قطعی مکرر تلفن همراه و اینترنت در بخش جلگه چاه‌هاشم شهرستان دلگان ، زندگی را بر مردم سخت کرده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز سیستان و بلوچستان ، با هر وزش باد و بارش بارانی، تلفن همراه و اینترنت 55 روستا در این بخش قطع می‌شود و مردم را دچار مشکل می‌کند.

غلام ‌محمد حیدرزهی یکی از دانشجویان این بخش می‌گوید : سرعت پایین و قطعی 2تا4 روزه اینترنت در فصل امتحانات، آزمون دانشجویان را ناتمام گذاشته است.

بامری مادر یکی از دانشجویان نیز در این خصوص گفت : برگزاری امتحانات و کلاس‌های مجازی با توجه به قطعی چند روزه اینترنت در این منطقه هیچ سازگاری ندارد و فقط برای فرزندان ما اضطراب ایجاد می‌کند.

علی بامری یکی از شهروندان چگردک می‌گوید: قطعی خطوط تلفن ثابت، همراه و اینترنت فقط برای دانشجویان مشکل ایجاد نکرده بلکه با هر بار قطع شدن این خطوط، دستگاه‌های کارتخوان هم قطع و کسب و کار و تهیه مواد اولیه مردم هم دچار مشکل می‌شود.

به گفته مردم در این شرایط خیلی از مغازه‌داران به علت رعایت مسائل بهداشتی مغازه‌هایشان را تعطیل می‌‌کنند.

فرماندار دلگان در این خصوص گفت : مشکل قطعی خطوط مخابراتی و اینترنتی بخش جلگه چاه‌هاشم به علت قطعی فیبرهوایی شهرستان فنوج است که از مسیر 150کیلومتری اسپکه، مَسکوتان، فنوج و کُتیج می‌گذرد.

شجاعی افزود : برای رفع این مشکل شرکت مخابرات باید باقی مانده طرح فیبر نوری مسیر اسپکه به سمت جلگه چاه هاشم را تکمیل کند.

وی با اشاره به اینکه بخشی از کار در حوزه شهرستان فنوج انجام شده است گفت: 50درصد از این طرح نیازمند اعتبارات است که امیدواریم با تامین این اعتبارات طرح کامل شود.

بخش جلگه چاه هاشم 27 هزار نفر جمعیت دارد و 65 کیلومتر هم تا شهرستان دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان فاصله دارد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه