۵G تنها برای قشر مرفه جامعه کارآیی دارد‌
همراه ما باشید

مدیران وزارت ارتباطات واقعیت امروز کشور را درک نکرده‌اند

۵G تنها برای قشر مرفه جامعه کارآیی دارد‌

آی‌سی‌تی‌نیوز - نماینده مردم خمین در مجلس با بیان اینکه مدیران وزارت ارتباطات واقعیت امروز کشور را درک نکرده‌اند گفت: اقداماتی مانند ۵G تنها برای قشر مرفه جامعه کارآیی دارد.

به‌گزارش تسنیم "علیرضا نظری" نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، در اعتراض به وضعیت پوشش آنتن‌دهی تلفن همراه و اینترنت شهرستان خمین در جلسه علنی 25خردادماه 99 به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تذکر کتبی داده و خواستار پیگیری سریع این موضوع شد.

نماینده خمین در این تذکر خطاب به وزیر ارتباطات گفته است «با توجه به بازدیدهای میدانی اینجانب و ‌گزارشات مردمی، وضعیت آنتن‌دهی تلفن همراه و اینترنت در مسیرهایی از روستاها و به‌ویژه شهرک صنعتی خمین سبب گله‌مندی مردم شده است.»

نظری همچنین در این تذکرات با توجه به شیوع کرونا و وابستگی بسیاری از امور مردم به اینترنت خواستار رسیدگی هر چه سریع‌تر وزارت ارتباطات به این موضوع شد و تاکید کرد این وزارتخانه باید در اسرع وقت نسبت به حل مشکلات موجود اقدام لازم را انجام دهد.

 

پیگیری مدیران کل پس از تذکر نماینده خمین به وزیر ارتباطات 

به دنبال تذکر نماینده خمین به وزیر ارتباطات در مجلس، بلافاصله مدیران کل در این حوزه با حضور در خمین و در دفتر نظری، موضوعات مرتبط را پیگیری کرده و قول رسیدگی دادند.

علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، طی روزهای اخیر جلسات مختلفی با مدیران، صنعتگران و اقشار مختلف جهت آگاهی و ‌پیگیری مشکلات مردم در شهرستان خمین داشته است

وی در دیدار با مدیرکل فناوری و اطلاعات استان مرکزی و همچنین مدیر مخابرات استان مرکزی با اشاره به تذکر اخیر خود در مجلس به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: اینکه وزارتخانه به دنبال استفاده از تکنولوژی‌های به روز بوده امری ارزنده است اما باید با ارزیابی درست از وضعیت موجود کشور به دنبال خدمات‌رسانی باشیم.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی افزود: نسل اینترنت 5G  که با حداقل گوشی 15 میلیون تومانی برای قشری خاص آن هم در پایتخت قرار است سرویس‌دهی کند درحالی است که مردم بسیاری از مناطق نسبت به وضعیت ناپایدار اینترنت آن هم در شرایطی که بسیاری از امور روزمره مردم به اینترنت گره خورده گله‌مند هستند.

نظری تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که در بازدیدهای اخیر در روستاها و همچنین شهرک صنعتی مورد نارضایتی مردم بوده، عدم پوشش اینترنت شبکه همراه است، اینکه در گزارشات بیان می شود اینترنت صرفا با مودم در برخی روستاها ارائه شده است کفایت نمی‌کند و باید نسبت به رفع این مشکل چاره‌اندیشی جدی شود.

 

ماجرای دانش‌آموزان روستایی که در بلندی روستا دنبال شبکه اینترنت بودند

وی با بیان کرد: در سرکشی از مناطق روستایی شهرستان با صحنه‌ای مواجه شدیم که چند دانش‌آموز در بلندی روستا با گوشی تلفن همراه به سختی درحال اتصال به شبکه اینترنت بودند و وقتی جویای علت شدم گفتند برای استفاده از برنامه‌های درسی مبتنی بر اینترنت با مشکلات جدی مواجه هستند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین در بازدید یکی از واحدهای صنعتی شهرستان مدیر این واحد بیان کرد در جریان فروش صادراتی این کارخانه یکی از مشتریان خارجی که در شهرک صنعتی حضور پیدا کرده بود با ابراز تعجب از سرعت اینترنت این شهرک صنعتی بیان کرده اینجا حتی سرویس همراه به صورت 2G  را هم پشتیبانی نمی کند!

نظری عنوان کرد: به نظر می‌رسد آنچه واقعیت است را مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درک نکرده‌اند و بنده به عنوان نماینده مردم مکلف هستم این موضوعات را پیگیری کنم.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه