بانک اطلاعات صنعت بازی‌های رایانه‌ای ایجاد می‌شود
همراه ما باشید

بانک اطلاعات صنعت بازی‌های رایانه‌ای ایجاد می‌شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در حال آماده سازی بانک اطلاعاتی برای ارائه خدمات به گروه‌های بازی‌ساز است.

به گزارش خبرنگاران جوان، وجود یک بانک اطلاعاتی جامع و دسترسی به آن، برای هر بخشی از کسب‌وکار، اتفاق مهمی است. حالا اگر این بانک اطلاعاتی در خصوص بازی‌های رایانه‌ای کشور باشد، قطعا اتفاق خوبی برای فعالان صنعت بازی ایران خواهد بود. اینکه در این بانک اطلاعاتی آرشیوی از بازی‌های ایرانی جمع شده باشد، حتما برای فعالان حرفه‌ای صنعت بازی در کشور از دانشجویان گرفته تا سرمایه‌گذاران و گیمر‌ها خبر خوب و جالب توجهی خواهد بود.

اگر از فعالان صنعت بازی ایران هستید، خبر خوبی برایتان داریم. بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای این روز‌ها در تدارک آماده سازی بانک اطلاعات بازی‌های رایانه‌ای کشور با رویکرد خدمات رسانی به گروه‌های بازی‌ساز است. با تهیه این بانک اطلاعاتی فعالیت‌های ۱۲ ساله بنیاد در حوزه جمع آوری تجربیات، مستندسازی می‌شود.

به گفته عقیل منصوری، معاون نظارت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، با شروع این مستندسازی و در مرحله نخست آن مستندات مربوط به مجوز‌های صادر شده، بازی‌های تولید شده و بومی سازی شده به صورت یکپارچه آرشیو می‌شود. اینکه بانک اطلاعات صنعت بازی‌های رایانه‌ای کشور برای چه گروه‌هایی قابل استفاده خواهد بود، سوالی است که دکتر منصوری در پاسخ به آن گفت: "این مستندات به زودی در اختیار دانشجویان و فعالان این حوزه قرار خواهد گرفت".

معاون نظارت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای همچنین گفت: "رویکرد مدیریت دانش و ارائه خدمات علمی – مهارتی به گروه‌ها و فعالان صنعت بازی یکی از راهبرد‌های قطعی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برای ارتقاء کمی و کیفی این صنعت خلاق است. به همین منظور گام اول برای ارائه چنین حمایتی در بنیاد، جمع آوری مستندات و تحکیم مالیات معنوی صاحبان ایده است".

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه