فیس‌بوک کاربران هنگ‌کنگ را تعلیق کرد
همراه ما باشید

فیس‌بوک کاربران هنگ‌کنگ را تعلیق کرد

فیس‌بوک کاربران هنگ‌کنگ را تعلیق کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - واتس‌اپ با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: این تعلیق تا زمانیکه ارزیابی‌های بیشتری نسبت به قانون جدید امنیت ملی هنگ‌کنگ انجام شود، باقی خواهد ماند.

به گزارش فارس به نقل از ,وال استریت ژورنال، امروز دوشنبه ۶ جولای (۱۶ تیر) فیس‌بوک و واتس‌اَپ  اعلام کردند درخواست‌های دولت هنگ‌کنگ برای گرفتن اطلاعات درباره کاربران را به حالت تعلیق درمی آورند. پیام رسان رمزگذاری شده تلگرام همچنین همکاری با مجری قانون را متوقف کرده است.

واتس‌اَپ با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: این تعلیق تا زمانیکه ارزیابی‌های بیشتری نسبت به قانون جدید امنیت ملی هنگ‌کنگ انجام شود، باقی خواهد ماند. این موضوع اجازه می‌دهد تا ارزیابی دقیق و رایزنی با کارشناسان حقوق بشر درباره وضعیت این منطقه عملی شود.

فیس بوک، کمپانی مادر واتس اَپ نیز بلافاصله پس از موضع گیری و اقدام واتس اَپ، درخواست‌های دولت هنگ‌کنگ برای گرفتن اطلاعات درباره کاربران را به حالت تعلیق درآورد.

سخنگوی فیس بوک در این مورد گفت: ما معتقدیم که آزادی بیان یک حق اساسی انسان است و از حق مردم حمایت می کند تا بدون ترس از امنیت و یا پیامدهای دیگر ایده شان را ابراز کنند.

امکان دسترسی نامحدود به اینترنت در هنگ‌کنگ تاکنون فراهم بوده است.

قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ که پیش‌تر به تصویب کنگره ملی خلق چین رسیده بود پس از تایید در کمیته عالی پارلمان از سه شنبه شب به اجرا گذاشته شد.

در پی تصویب این قانون، ۲۷ عضو از مجموع ۴۷ کشور عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل طی بیانیه ای تصمیم چین برای تصویب و اجرای قانون امنیت ملی برای هنگ کنگ را محکوم کردند.

در قانون جدید اتهام‌هایی نظیر براندازی و جدایی طلبی، اقدام تروریستی و تبانی با نیروهای خارجی تعریف شده است.

تلگرام هم در مورد هنگ کنگ موضع خود را اینچنین اعلام کرد که تا زمان دستیابی به اجماع بین المللی در رابطه با تغییرات سیاسی مداوم در شهر، هیچ درخواست داده ای مربوط به کاربران آن در هنگ کنگ را پردازش نمی کند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه