تعطیلی نیمی از دفاتر فوجیتسو تا دو سال دیگر
همراه ما باشید

۸۰ هزار کارمند فوجیتسو تا سال ۲۰۲۲ دورکار می‌شوند

تعطیلی نیمی از دفاتر فوجیتسو تا دو سال دیگر

آی‌سی‌تی‌نیوز - کمپانی فوجیتسو ژاپن اعلام کرده‌است که نیمی از دفاتر فیزیکی خود را تا پایان سال مالی ۲۰۲۲ تعطیل می‌کند. به گفته مقام‌های این کمپانی کاهش دفاتر فیزیکی به معنای تعدیل نیروی انسانی نیست، بلکه استمرار تجربه موفق دورکاری در دوران قرنطینه حاصل از شیوع ویروس کرونا است.

به گزارش فدراسیون فاوا، برنامه کمپانی ژاپنی فوجیتسو با عنوان «تحول زندگی کاری» قرار است ساعات کاری در این شرکت را از ساعت‌های ثابت به ساعت منعطف تبدیل کند.

پایگاه اینترنتی زد‌دی‌نت در گزارشی می‌نویسد بر اساس تغییرات جدید در ساختار کمپانی فوجیتسو، دست کم ۸۰ هزار کارمند این شرکت در ژاپن بدون حضور در محل کار و به صورت دورکاری وظایف خود را انجام می‌دهند.

علاوه بر دورکار شدن این ۸۰ هزار نفر، تمامی کارکنان دیگر این شرکت هم در ژاپن می‌توانند از مزایای ساعت کار منعطف برخوردار شوند.

فوجیتسو همچنین اعلام کرده‌است که بخشی از پرداخت‌های مربوط به تسهیلات و کمک‌هزینه‌های حمل و نقل را کاهش خواهد داد و به تسهیلات آماده‌سازی محیط دورکاری اختصاص می‌دهد.

فوجیتسو گفته‌است که این تغییرات می‌تواند عرف‌های معمول در مورد شغل دائمی در ساعات ثابت را تغییر دهد. بر این اساس به گفته مدیران فوجیتسو «کارکنان این شرکت بر اساس کاری که انجام می‌دهند می‌توانند محل کار خود را تعیین کنند که چه از منزل، چه از دفاتر اقماری و چه از طرق مراکز کاری (Hub) به کارشان ادامه دهند.»

فویجیتسو اعلام کرده‌است که این اقدام را با هدف افزایش بهره‌وری و رفاه کارکنانش انجام می‌دهد. در عین حال این شرکت به رقابت میان کمپانی‌های بزرگ ژاپنی برای بهره‌برداری هر چه بیشتر از زیرساخت‌های دیجیتال و نوآوری‌ها برای بهبود بهره‌وری و عملکرد اشاره می‌کند.

بر اساس بیانیه‌ای که فوجیتسو روز دوشنبه منتشر کرد «تحول زندگی شغلی نه تنها به معنای تحول در مفهوم شغل است بلکه یک نوآوری جامع است که با استفاده از ابتکارهای جدید دیجیتال برداشت‌های رایج موجود در مورد زندگی و کار را تغییر می‌دهد.»

فوجیتسو تأکید می‌کند: «این تحول مهر تاییدی بر پیشگامی فوجیتسو در عرصه تحول دیجیتال و تغییر فرهنگ و محیط کار در ژاپن است. بسیاری از شرکت‌ها هنوز موفق نشده‌اند کاملاً از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فن‌آوری‌های نو برای حداکثری کردن راندمان و نوآوری در محیط‌های کاری‌شان بهره‌مند شوند.»

فوجیتسو همچنین از برنامه خود برای ایجاد مراکز دورکاری (Hub) در مناطق مختلف ژاپن رونمایی کرده‌است. هر یک از این مراکز یک عملکرد مشخص دارند و می‌توانند توسط کارکنان به عنوان محل کار استفاده شوند. این مراکز چند منظوره با اهداف خاص مانند نمایش دستاوردهای فن‌آوری اطلاعات به مشتریان یا مرکز ارتباط با مشتری قابل استفاده هستند.

دفتار اقماری، دیگر ابتکار فوجیتسو هستند که با قرار است با تجهیزاتی از جمله زیرساخت‌های ویدئوکنفرانس و ارتباط از راه دور تجهیز شوند تا کارکنان این شرکت بتوانند بدون نیاز به حضور در محل دفاتر اصلی شرکت، در زمان نیاز از امکانات دفتری بهره‌مند شوند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه