کلاهبرداری اینستاگرامی به بهانه استعدادیابی آنلاین کودکان
همراه ما باشید

کلاهبرداری اینستاگرامی به بهانه استعدادیابی آنلاین کودکان

آی‌سی‌تی‌نیوز - فردی که با درج آگهی در یکی از صفحات اینستاگرامی با عنوان استعدادیابی آنلاین کودکان از اعتماد شهروندان سوء استفاده و کلاه‌برداری می‌کرد توسط پلیس فتا استان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سیدمصطفی مرتضوی اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی تحت عنوان روانشناس وی را فریب داده و با دریافت مبلغ ۷ میلیون ریال از او کلاه‌برداری کرده است، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتای اصفهان افزود: شاکی مدتی پیش در اینستاگرام یک آگهی با عنوان استعدادیابی آنلاین کودکان مشاهده کرده و به منظور شرکت در آزمون مجازی مبلغ مورد نظر را به حساب شخص آگهی‌دهنده واریز ولی پس از آن نه تنها خدماتی دریافت نکرده بلکه صفحه مربوطه نیز حذف شده است.

وی در این رابطه گفت: با انجام اقدامات تخصصی و هماهنگی‌های لازم متهم شناسایی و در یک عملیات پلیسی دستگیر شد.

مرتضوی عنوان داشت: متهم که همراه با مدارک جعلی روانشناسی و استعدادیابی دستگیر شد در بازجویی‌های صورت گرفته مشخص شد هیچ تخصص و مدرکی در این حوزه نداشته و در اعترافات خود انگیزه خود را کلاه‌برداری و کسب درآمد عنوان داشت.

رئیس پلیس فتای اصفهان به شهروندان توصیه کرد: شبکه‌های اجتماعی خارجی مکان امنی برای دریافت خدمات، داد و ستد کالا و خریدهای اینترنتی نیست چه بسا بسیاری از افراد سودجویی که قصد کلاه‌برداری از کاربران را دارند در شبکه‌های اجتماعی غیربومی فعالیت می‌کنند، بنابراین شهروندان باید پس از رؤیت کالا یا خدمات و احراز هویت هر یک از طرفین معامله هرگونه تبادل وجهی را به صورت رو در رو و پس از اتمام کار یا خدمات انجام دهند تا گرفتار کلاه‌برداران نشوند.

وی تصریح کرد: همچنین در صورت مواجه با موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه