راهکارهای مقابله فناورانه با سیل
همراه ما باشید

راهکارهای مقابله فناورانه با سیل

راهکارهای مقابله فناورانه با سیل

آی‌سی‌تی‌نیوز - این روزها زندگی بسیاری از ما به تکنولوژی وابسته است. اما شاید بسیاری از ما تکنولوژی را صرفا با هدف سرگرمی استفاده کنیم و توجهی به کاربردهای تکنولوژی در حوادثی مثل سیل نداشته باشیم.

این روزها زندگی بسیاری از ما به تکنولوژی وابسته است. اما شاید بسیاری از ما تکنولوژی را صرفا با هدف سرگرمی استفاده کنیم و توجهی به کاربردهای تکنولوژی در حوادثی مثل سیل نداشته باشیم.

وقوع سیل شدید می تواند مخرب و حتی مرگبار باشد اما با کمک برخی تکنولوژی های نه چندان پیچیده که برای بسیاری از ما شناخته شده هستند می توان با مشکل سیل تا حدی مقابله کرد:

پاور بانک

یکی از اتفاقات رایج در هنگام وقوع سیل قطع برق است. این موضوع باعث می شود تلفن های همراه، ساعت های هوشمند و ... به مرور زمان در اثر اتمام شارژ از کار بیفتند. این موضوع در شرایط بحرانی و خطر بسیار مهم است که بتوان حداقل گوشی های هوشمند را روشن نگه داشت. بر این اساس پاوربانک ها در این شرایط کاربردی خواهند بود.

تلفن همراه ضد آب

این روزها انواع برندها، گوشی های هوشمند ضد آب تولید کرده اند. درست است که قیمت برخی از مدل های این نوع گوشی ها بسیار بالاست اما در شرایطی مثل سیل که آب و رطوبت همه جا را فرا گرفته است، داشتن چنین تلفن همراهی به ویژه برای تقاضای کمک یک نعمت بزرگ محسوب می شود.

ساعت هوشمند ضد آب

ساعت های هوشمند از جمله گجت های بسیار مفید و هوشمند برای افراد مختلف محسوب می شوند. با کمک ساعت های هوشمند می توان پیغام کمک فرستاد، زمان را بررسی کرد، وضعیت آب و هوا را بررسی کرد یا حتی مسیریابی  کرد.

شبکه های اجتماعی

نقش شبکه های اجتماعی در زندگی مردم امروز بسیار پررنگ است و جالب است بدانید در این حوزه یعنی در هنگام وقوع سیل نیز نقش شبکه های اجتماعی بسیار مهم و موثر است. با کمک شبکه های اجتماعی می توان اقدام به ارسال  عکس و فیلم، ارسال موقعیت مکانی یا حتی آگاهی رسانی به دیگران کرد.

اپلیکیشن های هواشناسی

استفاده از اپلیکیشن های هواشناسی به ویژه برای مسافران از اهمیت بسیاری برخوردار است. با کمک این اپلیکیشن  ها می توان با بررسی وضعیت آب و هوا از موقعیت خطر فرار کرد. یا حتی موقععیت خطر را دور زد. اپلیکیشن های هواشناسی استاندارد و معتبر برای نجات جان بسیاری از افراد کاربردی هستند.

GPS

سیستم موقعیت مکانی یا GPS نیز نقشی مهم در نجات افرادی دارد که در سیل گرفتار شده اند. گاهی برخی افراد ضمن پناه بردن به مناطق مرتفع و با توجه به این که همه جا را آب فراگرفته، موقعیت مکانی خود را گم می کنند و GPS می تواند کمک بزرگی برای این افراد باشد.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه