زیان 1500 میلیارد تومانی به زیرساخت‌های ارتباطی کشور
همراه ما باشید

وزیر ارتباطات اعلام کرد:

زیان 1500 میلیارد تومانی به زیرساخت‌های ارتباطی کشور

زیان 1500 میلیارد تومانی به زیرساخت‌های ارتباطی کشور

آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات گفت: زیرساخت‌های ارتباطی در کشور 1500 میلیارد تومان خسارت‌دیده که در استان لرستان بیشترین حجم خسارت را داشته‌ایم.

وزیر ارتباطات گفت: زیرساخت‌های ارتباطی در کشور 1500 میلیارد تومان خسارت‌دیده که در استان لرستان بیشترین حجم خسارت را داشته‌ایم.

محمدجواد آذری جهرمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: زیرساخت‌های ارتباطی در کشور۱,۵۰۰ میلیارد تومان خسارت‌دیده که در لرستان  بیشترین حجم خسارت را داشته‌ایم. تلاش کردیم ارتباطات سیار را نرمال کنیم، از شب گذشته مسیر ۲۲ کیلومتری جاده خرم‌آباد- نورآباد پل کاکا رضا دچار شکستگی شد و ریزش کرد که در کنار آن پل مسیر فیبر نوری بود که تا الان ارتباطات تلفن همراه و اینترنت نورآباد و الشتر قطع است.

وی افزود: تخریب پل کاکا رضا ظاهراً تلفات انسانی نیز داشته است، تیم‌ها از ساعت شش صبح در آنجا مستقر شدند و تجهیزات را بردند و فیبر را از زیرآب بیرون آوردند که بازسازی می‌کنند و تا یک ساعت دیگر اشکالات این دو شهر نیز برطرف می‌شود.

وزیر ارتباطات عنوان کرد: به لحاظ شبکه ثابت کل امکانات و زیرساخت‌های شهر پل‌دختر از بین رفته است، مسیر ارتباطات اینترنت در آنجا وجود ندارد فقط ویس بالاآمده که شب گذشته نیز سایت‌های ایرانسل همه بالاآمده و شبکه  ایرانسل فعال شد.

وی بیان کرد: شبکه همراه اول نیز از ۱۸ سایت در مجموعه شهر پل‌دختر ۱۲ سایت بالاآمده و رومینگ بین این دو تا  را فعال کردیم؛ حجم ارتباطات بالا است و هفت سایت اضطراری در پل‌دختر مستقرشده است.

وزیر ارتباطات گفت: مشکل ارتباطات تلفن همراه و اینترنت دو شهر نورآباد و الشتر تا یک ساعت دیگر برطرف  می‌شود.

وی بیان کرد: از ۳۵ سایت روستایی که از مدار خارج است امیدواریم تا پایان شب ۱۰ تا را برگردانیم، مسیر فیبر نوری که دیشب دچار اختلال شده تا ساعتی دیگر برطرف می‌شود و الشتر و نورآباد مجدد به شبکه متصل می‌شود.

 

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه