رونمایی از سیستم زیرساخت اطلاعات مکانی (SDI) در هفته دولت
همراه ما باشید

رونمایی از سیستم زیرساخت اطلاعات مکانی (SDI) در هفته دولت

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: سعی داریم در هفته دولت امسال از سیستم زیرساخت اطلاعات مکانی استانی SDI رونمایی کنیم.

پرویز محمدزاده در سومین جلسه گروه کاری راهبری زیرساخت اطلاعات مکانی استانی SDI اظهار کرد: SDI آخرین سیستم پایگاه اطلاعاتی بوده و طوری طراحی شده است که اختیار و مسئولیت بروزرسانی و دسترسی به اطلاعات در آن به عهده خود دستگاه‌ها قرار دارد.

وی افزود: این سامانه می‌تواند نیازهای اطلاعاتی داخل دستگاه‌ها و بین دستگاهی را با به اشتراک گذاری اطلاعات رفع کند، ضمن اینکه حفظ مالکیت اطلاعات هم در این سامانه رعایت شده است.

وی بر لزوم انجام اقدامات لازم از سوی دستگاه‌های اجرایی استان برای تکمیل سامانه و پیوند اطلاعات خود با آن تاکید کرد.

محمدزاده با اشاره به افتتاح مرکز دیتاسنتر استان در روزهای گذشته، بیان کرد: برای راه اندازی SDI در هر دستگاهی نیاز به سرور داریم، بنابراین لازم است دستگاه‌ها با انجام مکاتبات لازم با اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، امکان تامین سرور را فراهم آورند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، جمع بندی پیشنهادات دستگاه‌های اجرائی در خصوص ۲۶۹ لایه پایه SDI استان، تدوین برنامه آماده سازی سرور برای دسترسی SDI، گزارش اقدامات صورت گرفته در خصوص زیرساخت اطلاعات مکانی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان و تشکیل کمیته مکانیابی مدارس از جمله موارد مطروحه در جلسه امروز بود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه