بودجه ساخت فاز اول ماهواره پیام ۲ پرداخت شد
همراه ما باشید

کار طراحی ماهواره سنجشی آغاز شد

بودجه ساخت فاز اول ماهواره پیام ۲ پرداخت شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه مشخصات فنی ماهواره‌ سنجشی با دقت یک متر ازسوی این سازمان تأیید شده است، گفت: بودجه ساخت فاز اول ماهواره پیام ۲ پرداخت شد.

مرتضی براری معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران در گفت وگو با  فارس با بیان اینکه مشخصات فنی ماهواره پیام ۲ تأیید شده است،گفت: مشخصات فنی ماهواره‌  پیام ۲ از نوع سنجشی و با دقت یک متر از سوی  سازمان فضایی ایران تأیید شده و  بودجه ساخت فاز اول ماهواره پیام ۲ پرداخت شده است. این ماهواره از سوی محققان و دانشمندان  دانشگاه صنعتی امیرکبیر طراحی و ساخته خواهد شد.

وی با بیان اینکه ساخت این ماهواره‌ توسط ۹۱ دانشمند دانشگاه صنعتی امیرکبیر ساخته می شود،افزود:در فاز اول با کادر تخصصی شامل ۱۱ نفر از اعضای هیأت علمی و ۸۰ نفر دانشجوی مقاطع ارشد و دکتری انجام می شود.

رئیس سازمان فضایی ایران فاز اول این پروژه را اجرای طراحی‌ مفهومی و چهار حوزه توسعه تکنولوژی و فناوری ماهواره عنوان کرد و گفت: ماموریت اصلی ماهواره سنجشی تصویربرداری بوده و مدار آن از ۵۰۰ تا ۶۰۰ کیلومتر است.

وی ادامه داد:باید به این نکته اشاره کنم که «پیام» ماهواره قبلی این دانشگاه با درجه قدرت تفکیک ۴۰ متر بود اما اکنون ماهواره سنجشی با درجه قدرت تفکیک یک متر خواهد بود که به عنوان چالش بزرگ تحقیقاتی محسوب می‌شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه