سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری استرالیا در امنیت سایبری
همراه ما باشید

بعد از حملات سایبری به زیرساخت‌های خدمات عمومی استرالیا صورت گرفت

سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری استرالیا در امنیت سایبری

آی‌سی‌تی‌نیوز - دولت استرالیا اعلام کرده‌است که در طول یک دهه آینده برای تقویت زیرساخت‌های امنیت سایبری، ۹۲۶ میلیون دلار هزینه خواهد کرد.

به گزارش فدراسیون فاوا به نقل از رویترز، اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا برنامه بودجه یک میلیارد دلاری برای تقویت زیرساخت‌های امنیت سایبری استرالیا را روز سه‌شنبه اعلام کرد.

این اظهارات یک هفته بعد از آن بیان می‌شود که دولت استرالیا مدعی شد حملات «هماهنگ‌شده، پیچیده با حمایت یک بازیگر دولتی» به شبکه اطلاعات این کشور انجام شده‌است. هفته گذشته خدمات اینترنتی دولت استرالیا علاوه بر بسیاری از وب‌سایت‌های مرتبط با نهادهای عمومی و اوپراتورهای اطلاعات در این کشور، دچار اختلال شد.

استرالیایی ها این حملات سایبری را از مبدا چین و با هدف انتقام جویی از استرالیا به دلیل اختلافات اخیر سیاسی میان دو کشور ارزیابی کرده‌اند.
دستگاه سیاست خارجی استرالیا، از اعلام نام دولتی که مدعی است از حملات سایبری اخیر حمایت کرده‌، خودداری می‌کند، اما سه منبع آگاه دولت کانبرا که در زمینه این پرونده اطلاعات دارند، به رویترز گفته‌اند که حملات اخیر توسط پکن انجام شده‌است. دولت چین هرگونه نقش در حملات سایبری به استرالیا را تکذیب کرده‌است.
اسکات موریسون، روز سه‌شنبه ۱۰ تیرماه ۱۳۹۹ با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد: «دولت فدرال استرالیا به حفاظت از اقتصاد، به امنیت ملی و استقلال این کشور اولویت می‌دهد. اقدام‌های شرورانه اخیر سایبری به ما در همه این اولویت‌ها آسیب می‌زند.»
به گفته مقام‌های دولت استرالیا، یک سوم از هزینه‌های پیش‌بینی شده در برنامه اخیر دولت مربوط به استخدام بیش از ۵۰۰ متخصص امنیت سایبری برای کار در اداره کل سیگنال‌های دولت استرالیا است. این اداره کل بالاترین نهاد امنیت اطلاعات و فضای سایبری در استرالیا محسوب می‌شود.
این اولین بار نیست که استرالیا با حملات گسترده سایبری مواجه می‌شود. سال گذشته نیز در یک حمله هماهنگ شده الکترونیک، زیرساخت‌های آنلاین پارلمان استرالیا و سه حزب اصلی این کشور، از دسترس خارج شدند. لیندا رینولدز، وزیر دفاع استرالیا در آن زمان درخواست یک بودجه ۱۰ میلیارد دلاری برای افزایش توان جنگ سایبری استرالیا به دولت داد.
نهادها اطلاعاتی استرالیا بر این باورند که چین با استفاده از هکرهای دولتی به زیرساخت‌های اطلاعات در این کشور حمله می‌کند، با این حال مقام‌های استرالیایی تاکنون به صورت علنی به نام چین اشاره‌ای نکرده‌اند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه