طراحی مدل مفهومی ماهواره پیام ۲ آغاز شد
همراه ما باشید

طراحی مدل مفهومی ماهواره پیام ۲ آغاز شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از انعقاد قرارداد فاز نخست ساخت ماهواره پیام ۲ خبر داد.

احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت‌وگو با فارس، درباره قرارداد فاز نخست ساخت ماهواره پیام ۲ گفت: قرارداد ساخت این ماهواره با سازمان فضایی منعقد شده و با تشکیل تیم‌ها کار شروع شده است.

وی افزود: ماهواره پیام ۲ در کلاس ماهواره‌های هایتک و پیشرفته قرار گرفته است. 

معتمدی گفت: قرارداد فاز دوم این پروژه پس از اتمام فاز نخست که مربوط به طراحی مفهومی، تعیین جزئیات، مشخصات ماهواره و هزینه‌ مدارها است برآورد می‌شود و سپس قرارداد فاز دوم با وزارت ارتباطات منعقد می‌شود. 

رئیس دانشگاه امیرکبیر، گفت: درواقع ماهواره پیام ۲ یک کلاس‌ بالاتر از ماهواره‌هایی است که در کشور طراحی و ساخته شده است و از نظر وزن در کلاس ماهواره‌های ۲۰۰ کیلوگرمی قرار می‌گیرد و با دقت چند ده برابری از ماهواره‌های قبلی عکسبرداری می‌کند که نیاز به رزولیشن بالایی دارد که امکان تصویربرداری را به حدود ۲ متر می‌رساند. 

وی افزود: ماهواره پیام ۲ سیستم پردازش متفاوتی نسبت به ماهواره پیام یک دارد و وزارت ارتباطات از ما خواسته بود که برنامه‌ریزی برای ورود به کلاس‌های بالاتر ماهواره مدنظرمان باشد. در کلاس ماهواره‌های فعلی که در کشور ساخته شده است به فناوری دست پیدا کرده‌ایم و باید تلاش بیشتری برای دستیابی به فناوری‌ ماهواره‌های با کلاس‌های بالاتر داشته باشیم.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه