تقاضای مدیران برای نصب نرم‌افزارهای کنترل کارمندان افزایش یافت
همراه ما باشید

تقاضای مدیران برای نصب نرم‌افزارهای کنترل کارمندان افزایش یافت

تقاضای مدیران برای نصب نرم‌افزارهای کنترل کارمندان افزایش یافت

آی‌سی‌تی‌نیوز - نتایج یک بررسی نشان می‌دهد تقاضای رؤسا و مدیران ادارات مختلف برای خریداری و نصب نرم افزارهای کنترل و نظارت بر عملکرد کارمندان افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، شیوع ویروس کرونا دورکاری را در بسیاری از نقاط جهان افزایش داده و مدیران ادارات برای کسب اطمینان از فعالیت کارمندان و ردگیری آنی آنها به استفاده از نرم افزارهای کنترل و نظارت روی آورده‌اند.

طبق بررسی انجام شده توسط سایت تاپ تن وی پی ان، از ماه آوریل به این سو، نشان می دهد تقاضا برای استفاده از نرم افزارهای ردگیری کارکنان توسط رؤسای ادارات در مقایسه با ماه قبل از آن ۸۷ درصد افزایش یافته است. این افزایش تقاضا در ماه می نسبت به ماه آوریل هم ۷۱ درصد بوده است.

همچنین جستجوی کلیدواژه‌هایی همچون «ابزار کنترل دورکاری»، «چگونه کارمندان را از خانه کنترل کنیم» و غیره نیز در اینترنت افزایش چشمگیری نشان می‌دهد.

کارشناسان هشدار می‌دهند استفاده از چنین نرم افزارهایی ممکن است به نقض حریم شخصی و امنیت کاربران اینترنت و به خصوص کارمندان منجر شود و داده‌های خصوصی آنها به علت استفاده از نرم افزارهای معیوب یا دارای ابزار هک و جاسوسی مخفی به سرقت رود. لذا باید در زمینه استفاده از چنین ابزاری دقت شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه