هواوی به بزرگ‌ترین سازندگان گوشی هوشمند در دنیا تبدیل می شود
همراه ما باشید

هواوی به بزرگ‌ترین سازندگان گوشی هوشمند در دنیا تبدیل می شود

هواوی به بزرگ‌ترین سازندگان گوشی هوشمند در دنیا تبدیل می شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - ریچارد یو، مدیر عامل واحد مصرف‌کنندگان هواوی به تازگی از استراتژی برند دوگانه جدیدی برای دیوایس‌های هواوی و آنر خبر داده است. اتخاذ این استراتژی جدید به دنبال اهداف استراتژیکی اتفاق افتاده که هواوی از سال ۲۰۱۲ تا کنون موفق شده به آن‌ها دست پیدا کند.

ریچارد یو، مدیر عامل واحد مصرف‌کنندگان هواوی به تازگی از استراتژی برند دوگانه جدیدی برای دیوایس‌های هواوی و آنر خبر داده است. اتخاذ این استراتژی جدید به دنبال اهداف استراتژیکی اتفاق افتاده که هواوی از سال ۲۰۱۲ تا کنون موفق شده به آن‌ها دست پیدا کند.

استراتژی برند بعدی هواوی، تبدیل شدن به بزرگترین سازنده گوشی هوشمند در دنیاست. آنر نیز می‌خواهد در آینده نزدیک هواوی را در رسیدن به این هدف تعقیب کرده و به دومین برند بزرگ چین و چهارمین برند سازنده گوشی هوشمند در سراسر جهان تبدیل شود. در همین راستا، هر دو برند یکدیگر را در زمینه توسعه تکنولوژی‌های نوآورانه و در امر توزیع و فروش یاری خواهند کرد.

 

واحد مصرف‌کنندگان در حال حاضر بزرگترین و سودده‌ترین زیر مجموعه شرکت هواوی به حساب می‌آید. این مقام قبلا به واحد زیرساخت‌های شبکه و اپراتوری این شرکت اختصاص داشت که واحد مصرف‌کنندگان با دستیابی به آمار فروش 52 میلیارد دلار طی سال گذشته، توانست آن را به تصاحب خود درآورد.

فروش بی‌نظیر گوشی‌های هواوی در سالی که گذشت، افزایش سود سالیانه‌ای برابر با 45.1 درصد را به نمایش می‌گذارد. جالب است بدانید که برند آنر با 170 درصد افزایش سود سالیانه سرعت رشد بیشتری را تجربه کرد و به گزارش IDC توانست در فروش‌های آنلاین رتبه دوم دنیا را از آن خود سازد. برند آنر تا انتهای سال جاری، نخستین سری از دیوایس‌های 5G خود را به بازار معرفی خواهد کرد که در کنار گوشی‌های میت ایکس هواوی می‌توانند نقش مهمی در تصاحب بازار گوشی‌های هوشمند 5G داشته باشند.

از جمله اهداف ریچارد یو در سال 2012 که تا امروز به ثمر نشسته، می‌توان به خروج از قالب یک شرکت ODM (تولیدکننده اصلی طراحی) به OEM (سازنده اصلی تجهیزات) و کنار گذاشتن طراحی گوشی‌های اقتصادی و ضعیف اشاره کرد. همچنین به کارگیری چیپست‌های های سیلیکون (شامل چیپست‌های کایرین و مودم‌های بالونگ) و توسعه EMUI نیز از دیگر اهداف به ثمر نشسته شرکت چینی طی هفت سال گذشته بوده‌اند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه