افزایش خرابی گوشی‌ها به‌دلیل ضدعفونی نادرست
همراه ما باشید

افزایش خرابی گوشی‌ها به‌دلیل ضدعفونی نادرست

افزایش خرابی گوشی‌ها به‌دلیل ضدعفونی نادرست

آی‌سی‌تی‌نیوز -  رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران با اشاره به حجم مراجعه افراد به اتحادیه به دلیل افزایش خرابی های گوشی های همراه گفت: خرابی گوشی‌های تلفن همراه پس از شیوع بیماری کرونا و به‌دلیل ضد عفونی کردن نادرست افزایش یافته و مراجعه‌های زیادی در این زمینه در چند روز اخیر به اتحادیه داشته‌ایم.

مهدی محبی رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران با بیان‌ اینکه نفوذ مواد ضدعفونی کننده و آب به داخل گوشی های همراه آسیب جدی به آنها وارد می کند، گفت : به علت حساسیت مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم اطلاع از شیوه صحیح ضد عفونی کردن گوشی تلفن همراه ، متاسفانه شاهد مراجعه روز افزون افراد به اتحادیه و واحدهای صنفی هستیم.

محبی با اشاره به اینکه برای ضد عفونی کردن گوشی تلفن همراه بهتر است از پاشیدن مستقیم الکل به گوشی خودداری کرد بلکه ابتدا یک دستمال را با آن مرطوب و سپس گوشی را با دستمال، ضد عفونی کرد تا محلول وارد گوشی نشود.
وی با بیان‌ اینکه الکل به‌ دلیل اینکه زود تبخیر می‌شود بر روی سطح گوشی باقی نمی‌ماند و آسیبی وارد نمی‌کند، اضافه کرد: اما بیشتر محلول‌های ضد عفونی کننده که مردم این روزها استفاده می‌کنند به‌صورت ترکیب با آب است که اگر این آب به داخل گوشی تلفن همراه نفوذ پیدا کند باعث وارد شدن آسیب جدی به قطعات اکترونیکی دستگاه می گردد.ضمن اینکه باعث ابطال گارانتی دستگاه می گردد.
در پایان وی ضمن آرزوی سلامنی برای عموم هموطنان در این شرایط خاص گفت: چنانچه علی رغم توصیه های ذکر شده باز هم مردم نیاز به مراجعه به واحدهای تعمیرات تلفن همراه داشتند ، می توانند از طریق سایت اتحادیه به نشانی www.ttu.ir مشخصات واحد های صنفی مورد تایید اتحادیه را مشاهده نمایند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه