دلار، موبایل را هم گران‌تر کرد
همراه ما باشید

دلار، موبایل را هم گران‌تر کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - شرکت‌های واردکننده اگر گوشی را حتی بر مبنای نرخ دلار دی ماه و یا اسفند ماه 98 هم وارد کرده باشند بر مبنای نرخ امروز دلار به واحد صنفی می‌فروشند

ابراهیم درستی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره تغییرات قیمت گوشی تلفن‌همراه در پی افزایش نرخ دلار اظهار داشت: به هرحال کالایی که وارداتی است و در داخل کشور تولید نمی‌شود دقیقا تحت‌تاثیر نرخ ارز است.

وی افزود: موبایل و تلفن‌همراه جزء کالاهای اساسی است و نرخ ارز بر قیمت همه کالاهای اساسی تاثیر دارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری و تلفن‌همراه با تاکید بر اینکه تخلفات قیمتی مربوط به شرکت‌های واردکننده است، گفت: اگر تخلفی در نرخ گوشی صورت گرفته و گران‌فروشی می‌شود، شرکت‌های واردکننده مقصرند، قیمت گوشی را بر مبنای قیمت دلار محاسبه می‌کنند و از توزیع‌کننده دریافت می‌کنند.

وی یادآور شد: واحدهای صنفی فقط سود عادلانه و عرف را دریافت می‌کنند و این در حالی است که شرکت‌های واردکننده به صورت عمده سود می‌برند.

درستی با بیان اینکه شرکت‌های واردکننده بی‌انصافی می‌کنند، گفت: شرکت‌های واردکننده اگر گوشی را حتی بر مبنای نرخ دلار دی ماه و یا اسفندماه 98 هم وارد کرده باشند بر مبنای نرخ امروز دلار به واحد صنفی می‌فروشند، حتی شاهدیم که خیلی از شرکت‌های لوازم خانگی چند نوع پوز می‌کشند و زیرمیزی هم دریافت می‌کنند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه