اعتراض ۱۶۰۰نفر به گوگل برای توقف فروش خدمات به پلیس
همراه ما باشید

اعتراض ۱۶۰۰نفر به گوگل برای توقف فروش خدمات به پلیس

آی‌سی‌تی‌نیوز - ۱۶۰۰ کارمند شرکت مادر گوگل در یک نامه خواهان توقف فروش سرویس های ایمیل و جی سوییت این شرکت به نیروهای پلیس شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یک منبع آگاه اعلام کرد بیش از ۱۶۰۰ کارمند شرکت آلفابت از گوگل تقاضا دارند تا فروش ایمیل و سرویس های دیگر را  به نیروهای پلیس متوقف کند.

کارمندان شرکت مادر گوگل، در این نامه اشاره کرده اند که از نپیوستن گوگل به میلیون ها نفری که خواهان کاهش تجهیزات و سرمایه گذاری در نیروی های پلیس هستند، متاسف شده اند.

فعالان حقوق مدنی سال ها است که در سراسر آمریکا خواهان کاهش فعالیت های پلیس هستند. پس از اعتراضات به مرگ جورج فلوید، یک مرد سیاهپوست به دلیل خشونت پلیس در آمریکا، تلاش های فعالان مدنی نیز بیشتر شده است.

در نامه کارمندان آلفابت آمده است: ما نباید در کسب و کاری شرکت کنیم که از سیاست های نژادپرستانه به سود دست می یابد. 

همچنین در نامه مذکور به فروش سرویس «جی سوییت» به پلیس کلارکزتاون در نیویورک اشاره شده است. این سرویس گوگل شامل ابزارهایی برای ایمیل، اسناد، ادیت و ذخیره فایل است.

سخنگوی گوگل در این باره به رویترز می گوید: ما از مدت ها پیش قوانینی برای استفاده از  پلتفرم های رایانشی مانند جی میل، جی سوییت و پلتفرم ابر گوگل وضع کرده ایم. این محصولات برای سازمان های دولتی و مقامات محلی از جمله پلیس قابل استفاده می مانند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه