درخواست مهریزی‌ها برای راه‌اندازی پلیس فتا
همراه ما باشید

درخواست مهریزی‌ها برای راه‌اندازی پلیس فتا

آی‌سی‌تی‌نیوز - جمعی از شهروندان و مسوولان محلی مهریز فعالیت پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی (فتا) را برای نظارت بر فضای مجازی و کاهش آسیب‌ها و تخلفات در شهرستان خواستار شدند.

این افراد با بیان اینکه فضای مجازی به خاطر اهمیت و نقشی که هم‌اکنون در بین مردم و جوانان دارد یک فرصت است و اگر درست مورد استفاده قرار نگیرد تبدیل به تهدید می‌شود، راه اندازی پلیس تخصصی فتا را برای شهرستان یک ضرورت ذکر کردند.

آنها در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا ) با اشاره به اینکه برخی افراد سودجو با هدف و انگیزه‌های مختلف از این فضا در راستای برخی امیال با نشر محتواهای بی‌ارزش و طرح برخی مطالب بر خلاف‌ ارزش‌ها اقدام می‌کنند، نظارت و ساماندهی آن را خواستار شدند.

شهروندان و مسوولان مهریزی بر این عقیده‌اند که باید با فعالیت پلیس فتا از فرصت فضای مجازی برای اطلاع‌رسانی درست، فرهنگ‌سازی، آموزش و همچنین ایجاد جو همدلی در جامعه و در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت نسل جوان با توجه به ضروریات استفاده کرد.

یکی از فرهنگیان مهریزی با ابراز ناخرسندی از وضعیت موجود و فعالیت مخرب برخی کانال و گروه‌ها در شبکه‌های اجتماعی گفت: به رغم اهمیت این فضا نه تنها برخی از افراد و جوانان به نحو مناسب از آن استفاده نمی‌کنند که خود معضلی در جهت ترویج برخی مطالب سوء فرهنگی و اجتناعی است.

حسینعلی دهقان افزود: باید از این بستر مناسب در دنیای ارتباطات و اطلاعات برای مصالح مردم و جامعه با درایت و برنامه‌ریزی مناسب بهره گرفت، در حالی که از این فرصت به خاطر نبود نظارت کافی استفاده نمی‌شود و خروجی خوبی نصیب نمی‌شود.

وی اظهار کرد: باید از فرصت فضای مجازی با برنامه‌ریزی و داشتن طرح و برنامه با راه‌اندازی پلیس فتا استفاده کرد که اگر این با همراهی و پیگیری مسوولان که خواسته عموم جامعه است محقق شود نتایج ارزشمندی برای همگان خواهد داشت.

این فرهنگی همچنین از نهادهای آموزشی و تبلیغی می‌خواهد برای تولید و نشر مطالب مفید، جذاب و لازم در فضای مجازی اقدام کنند که هم‌اکنون جای خالی آن  به وفور احساس می‌شود و برای تحقق آن به همکاری بخش‌های مختلف نیاز است .

فرماندار مهریز گفت: یکی از مهمترین ضروریات شهرستان که بارها مورد تاکید مردم و مسوولان قرار گرفته و این مطالبه به متولیان امر منعکس شده و به دنبال تحقق آن هستیم و امیدواریم امسال اجرایی شود موضوع راه‌اندازی پلیس تخصصی فتاست.

رضا زارع‌زاده مهریزی افزود: اگر این پلیس که در برخی از مناطق توسط نیروی انتظامی فعالیت دارد در مهریز شکل بگیرد نقش مهم و موثری در ساماندهی و نظارت بر فضای مجازی دارد و از نشر برخی مطالب که موجب نارضایتی شهروندان است جلوگیری می‌شود.

وی اظهار کرد: فضای مجازی در دنیای کنونی یک فرصت مناسب است که باید بنحو درست با برنامه‌ریزی برای تحقق اهداف استفاده کرد و اگر از آن به خوبی بهره‌برداری نشود بدون شک تبدیل به تهدید می‌شود بنابراین فعالیت پلیس فتا جزو ضروریات است .

این مسوول اظهار کرد: با همت و همکاری برخی از فعالان رسانه و مسوولان مرتبط، کمیته نظارت و ساماندهی بر فضای مجازی در راستای اهداف و برنامه‌ها در شهرستان تشکیل و وظایف خود را انجام می‌دهد ولی از همه اینها اساسی‌تر راه‌اندازی پلیس فتاست .

زارع زاده مهریزی از مسوولان انتظامی برای پیگیری موضوع و شروع فعالیت آن در سال‌جاری به عنوان یک ضرورت و مطالبه مهم مردم و مسوولان تاکید کرد و یادآور شد: نتایج تحقق این خواسته نصیب مردم و جامعه است و از آن حمایت می‌شود.

همچنین امام جمعه مهریز با ابراز ناخرسندی از اینکه هم‌اکنون نظارتی بر فضای مجازی وجود ندارد گفت: این فضا یکی از ابرازهای مهم ارتباطی است که نقش بسیار حساسی دارد که مقام معظم رهبری فرمودند، اگر من رهبر نبودم مسوول فضای مجازی می‌شدم.

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی افزود: فضای مجازی یک بستر مهم فرهنگی است که باید بیش از گذشته از آن با نظارت عالیه در راستای اهداف نظام و انقلاب و ترویج ارزش‌های معنوی و انقلابی بهره گرفت .

وی تاکید کرد: اگر بر نحوه فعالیت فضای مجازی از جمله مطالبه مهم مردمی است، نظارت دقیق و مستمری صورت نگیرد به تهدید تبدیل می‌شود و هم‌اکنون  شاهد ترویج برخی ناهنجاری‌ها در شبکه‌های اجتماعی هستیم .

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز اظهار کرد: باید محتوای مناسب تهیه و بنحو مناسب در شبکه‌های اجتماعی منتشر شود هرچند هم‌اکنون جای آن خالی است و کار و فعالیت بیشتری نیاز است .

محی الدینی گفت: اگر از فرصت فضای مجازی درست در راستای اهداف نظام و انقلاب اسلامی استفاده نشود دشمنان از آن برای رسیدن به اهداف خود و تضعیف دین و ارزش‌های انقلابی بهره می‌گیرند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی یزد گفت: راه‌اندازی پلیس فتا در شهرستان‌ها  برحسب ضرورت جزو اهداف و برنامه‌های مهمی است که توسط نیروی انتظامی پیگیری و تقویت می‌شود و بدون شک وجود آن با همکاری پلیس فتا استان صورت می‌گیرد.

سرهنگ محمدرضا مزیدی افزود: درخواست مردم و مسوولان مهریز در خصوص راه‌اندازی این پلیس تخصصی بر اساس اهداف و ماموریت‌ها در چارچوب مقررات پیگیری و مشکلی نیست و تحقق آن با همکاری همگان نقش مهم در تحقق اهداف نظام و انقلاب اسلامی دارد.

وی اظهار کرد: همکاری مردم در تمام بخش‌ها با پلیس برای اهداف و ماموریت‌ها ضروری است و هم‌اکنون وجود دارد و همه برای خدمت به مردم در جامعه اسلامی وظایف را انجام می‌دهیم و این تعامل ثمرات فراوانی در جامعه است.         

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه