۳۴۰ قرارداد پژوهشی در سامانه ساتع منعقد شد
همراه ما باشید

۳۴۰ قرارداد پژوهشی در سامانه ساتع منعقد شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در سال ۱۳۹۸، ۳۴۰ قرارداد پژوهشی به ارزش هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال در سامانه اجرایی تقاضا و عرضه پژوهش و فناوری (ساتع) منعقد شد.

به گزارش روز دوشنبه دبیرخانه شورای عالی عتف، مهدی پاکزاد گفت: در راستای اجرای بند (ح) تبصره (۹) قانون بودجه کل کشور، در مجموع هزار و ۷۴ اولویت پژوهشی در سال ۱۳۹۸ در سامانه ساتع به ثبت رسید که در مقایسه با تعداد اولویت های ثبت شده در سال قبل افزایش قابل توجهی داشت.

وی با اشاره به قراردادهای سال ۱۳۹۷ اظهار داشت: در سال ۱۳۹۷ تعداد ۴۸۱ اولویت پژوهشی از میان متقاضیان فناوری و مراکز علمی و پژوهشی در سامانه ساتع به ثبت رسیده بود.

معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف افزود: بر اساس اعلام خزانه داری کل کشور، در سال ۹۸ مبلغ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال توسط مشمولین بند قانونی مذکور برای اجرای این قراردادها تأمین اعتبار شده است.

پاکزاد در خصوص مبالغ پرداخت شده به پروژه ها اظهار داشت: با توجه به اینکه پرداخت مبالغ بر اساس میزان پیشرفت پروژه ها بود و پس از تأیید متقاضی فناوری به عنوان کارفرما انجام می گیرد، مبلغ ۳۸۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۸ به قراردادها پرداخت شده که این مبلغ نیز نسبت به رقم سال گذشته افزایش قابل ملاحظه ای داشت.

وی گفت: از میان مراکز علمی و پژوهشی که در سامانه ساتع ثبت نام کرده اند، ۷۴ مرکز علمی و پژوهشی در سال ۱۳۹۸ و در کل ۸۶ مرکز در سال های ۹۷ و ۹۸ موفق به انعقاد قرارداد با متقاضیان فناوری شدند که در ۲۸ استان کشور مستقر هستند.

معاون اجرایی دبیرخانه شورای عتف گفت: شرکت های مستقر در استان تهران بیش از ۸۱ درصد از مبلغ کل قراردادهای منعقد شده در راستای بند (ط) تبصره ۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ و بند (ح) تبصره ۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ را به خود اختصاص داده اند.

 

 

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه