جایگزینی ارتباطات ماهواره ای در مناطق آسیب دیده
همراه ما باشید

جایگزینی ارتباطات ماهواره ای در مناطق آسیب دیده

جایگزینی ارتباطات ماهواره ای در مناطق آسیب دیده

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس سازمان فضایی ایران از جایگزینی ارتباطات ماهواره ای در مناطق آسیب دیده از سیل در کشور به جای بخشی از خدمات ارتباطی قطع شده خبر داد.

رئیس سازمان فضایی ایران از جایگزینی ارتباطات ماهواره ای در مناطق آسیب دیده از سیل در کشور به جای بخشی از خدمات ارتباطی قطع شده خبر داد.

 مرتضی براری در اینستاگرام نوشت: همکاران من در سازمان فضایی ایران با همکاری شرکت‌های ارائه کننده خدمات ماهواره و اپراتورهای موبایل و تلفن روستایی، با جدیت در حال پیگیری برقراری ارتباطات ماهواره‌ای برای جایگزینی بخشی از خدمات ارتباطی قطع شده در مناطق آسیب دیده از سیل بوده و هستند.

وی گفت: تلاش کردیم تا با تأمین تجهیزات مورد نیاز و اعزام نیروی فنی متخصص، در برقراری ارتباط مناطق آسیب دیده در استان‌های ایلام و لرستان یاری رسان باشیم.

رئیس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه چندین خودرو سیار به همراه تجهیزات و نیروهای فنی به مناطق اعزام شده اند، افزود: مسدود بودن راه‌های زمینی و هوایی، امکان راه اندازی تجهیزات و برقراری ارتباطات ماهواره‌ای را با مشکل همراه کرده است.

معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: در هر ساعتی از شبانه روز که راه‌ها باز شوند، با فاصله کوتاهی ارتباطات ماهواره‌ای نیز برای مناطق بحرانی برقرار خواهند شد.

وی گفت: در خوزستان نیز با انجام تدارک لازم، هم اکنون ارتباطات ماهواره‌ای به عنوان پشتیبان ارتباطات زمینی برای ستاد مدیریت بحران برقرار شده است.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه