راه‌اندازی سامانه مدیریت اصناف در تهران
همراه ما باشید

پلیس امنیت پایتخت اعلام کرد

راه‌اندازی سامانه مدیریت اصناف در تهران

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت از راه اندازی سامانه جامع مدیریت اجرایی اتاق اصناف با همکاری معاونت نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی تهران خبر داد و گفت: با اجرایی شدن این سامانه شهروندان می تواند در کمترین زمان ممکن پروانه کسب درخواستی را دریافت کنند.

به گزارش پلیس، سرهنگ "نادر مرادی "در تشریح جزئیات این خبر بیان داشت: روز گذشته جلسه ای در سالن همایش های اتاق اصناف تهران با حضور نهادهای تصمیم گیر حوزه اصناف شهر تهران و اتحادیه های مربوطه برگزار و  پیرامون راه اندازی سامانه جامع مدیریت اصناف پایتخت تصمیم گیری نهایی صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه از جمله مشکلات متصدیان صنوف روند زمان بر  صدور پروانه کسب و مشکلات مربوط به آن است  افزود: این جلسه که با حضور کارشناسان این حوزه  برگزار شده بود ، چالش ها و بسترهای لازم برای رفع مشکلات صدور پروانه کسب بررسی و در نهایت تصمیم به راه اندازی سامانه جامع مدیریت اجرایی اصناف گرفته شد.

این مقام انتظامی در خصوص هدف اصلی از راه اندازی سامانه جامع مدیریت اصناف،  بیان داشت:  سهولت و سرعت بخشی در  تشریفات اداری و قانونی اخذ مجوز پروانه کسب و کاهش هزینه متصدیان صنوف و همچنین هویت دار کردن واحد های صنفی از جمله اهداف راه اندازی این سامانه است.

مرادی در ادامه با تأکید بر اینکه در فاز اول راه اندازی این سامانه اولویت با اخذ کد پستی برای واحدهای صنفی است، افزود: با دریافت کد پستی واحدهای صنفی ساماندهی خواهند شد.

وی توضیح داد:  سامانه جامع مدیریت اجرایی اصناف به گونه ای طراحی  و برنامه ریزی شده است که همزمان واحدها و سازمان مداخله گر دسترسی به این سامانه را دارند و در جریان روند  صدور پروانه قرار می گیرند و نیازی به ارسال مراسلات پستی و یا تبادل مکاتبات و ... نیست.      

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت در پایان با اشاره به اینکه کلیه متصدیان واحد های صنفی از امروز می توانند  برای  اخذ کد پستی به سامانه جامع مدیریت اجرایی اصناف مراجعه کنند، تاکید کرد: نصب کد پستی دریافتی بر سر در واحد های صنفی ضروری است.

وی در پایان  خاطر نشان کرد: این سامانه در ابتدا به صورت پایلوت در شهر تهران اجرایی خواهد شد و پس از رفع معایب احتمالی و  برآورد نتایج و تکمیل پروژه در سراسر کشور به مرحله اجرا در خواهد آمد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه