حمله هکرهای انانیموس به پلیس آتلانتا
همراه ما باشید

حمله هکرهای انانیموس به پلیس آتلانتا

آی‌سی‌تی‌نیوز - گروه هکری «انانیمس» مسئولیت از کار انداختن وب سایت متعلق به واحد پلیس آتلانتا، شهری که اخیرا شاهد قتل یک مرد سیاهپوست دیگر به نام «ریشارد بروکس» به دست پلیس آمریکا بود، بر عهده گرفت.

به گزارش اسپوتنیک، رسانه های آتلانتا گزارش دادند، روز یکشنبه وب سایت واحد پلیس این شهر برای مدت سه ساعت از کار افتاد اما کمی بعد مجددا به وضعیت عادی بازگشت. این در حالی است که امروز دوشنبه نیز گزارش شد که این وب سایت مجددا از ساعت یک صبح به وقت محلی از دسترس خارج شد.
گروه هکری انانیمس که در گذشته هم حملاتی سایبری علیه پلیس صورت داده بود، اعلام داشت وب سایت این نهاد را به تلافی حادثه قتل بروکس ۲۷ ساله که روز جمعه در مواجهه با دو افسر پلیس سفیدپوست آتلانتا با شلیک گلوله به قتل رسید، انجام داده است. انانیمس در عین حال درخواست کرد که دو افسر پلیس خاطی بازداشت شوند.
این گروه در پیامی توئیتری نوشت: انانیمس با واحد پلیس آتلانتا از بابت گرفتن جان ریشارد بروکس برخورد کرده است. ما خواستار دستگیر شدن دو قاتل هستیم. دیگر فرار از مجازاتی در کار نیست.
به گفته مقام ها، بروکس زمانی که در خودرویش به خواب رفته بود، ابتدا تست عدم مصرف مشروبات الکلی می دهد اما در این تست رد می شود. زمانی که دو افسر پلیس قصد داشتند او را دستگیر کنند، این فرد با سلاح شوک الکتریکی یکی از افسران قصد فرار داشت و در این حین با این وسیله به سمت یکی از این دو افسر نشانه می گیرد و این افسر هم سه بار از پشت به او شلیک می کند. مقام های پزشکی قانونی بعد از کالبدشکافی مرگ بروکس را در اثر قتل اعلام کردند. مرگ بروکس آتش اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا را مجددا شعله ور ساخته است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه