کندی اینترنت صدای حزب ندای ایرانیان را درآورد
همراه ما باشید

کندی اینترنت صدای حزب ندای ایرانیان را درآورد

آی‌سی‌تی‌نیوز - دادگاه طبری، شفافیت آراء نمایندگان مجلس و بخشنامه جرایم سیاسی رئیس قوه قضاییه در جلسه شورای مرکزی حرب ندای ایرانیان بررسی شد.

جلسه شورای سیاست گذاری حزب ندای ایرانیان، به صورت مجازی و با ریاست دبیر کل حزب با حضور اعضای شورای سیاست گذاری برگزار شد. مرور اخبار مهم هفته گذشته و بحث و بررسی پیرامون «شفافیت آرا نمایندگان»، «مبارزه با فساد در درون دستگاه قضائی» و «بخشنامه جرایم سیاسی رئیس قوه قضائیه» از جمله موارد بررسی شده در جلسه شورای سیاست گذاری حزب ندا بود.
در ابتدای این جلسه طرح «شفافیت آرا نمایندگان» مجلس یازدهم مورد واکاوی قرار گرفت. اعضای شورای سیاست گذاری تأکید کردند با وجود ضعف هایی همچون شفاف نبودن رأی علنی در انتخاب اشخاص (رأی اعتماد و استیضاح وزا و…)، حقوق و مزایا، هدایا، اموال و دارایی ها و… با این حال همچنان این طرح می تواند گام ابتدایی خوبی برای شفاف شدن عملکرد مجلس شورای اسلامی در آینده باشد.
همچنین عنوان شد: مبارزه با فساد درگرو ایجاد شفافیت ساختاری است و شفافیت در نهاد قانون گذار که قوانین اداره جامعه را تدوین می کند، اهمیت بالایی دارد. رأی نمایندگان مجلس که شفاف شود، گامی مهم برای پاسخ گویی، اصلاحات و شفافیت و عقلانی کردن رفتار سیاسی نمایندگان است. مجلس دهم در بحث شفافیت مردود شد و انتظار می رود مجلس یازدهم رأی قاطع به شفافیت رأی نمایندگان دهد.
در انتهای این جلسه، کاهش سرعت اینترنت و اختلال در دسترسی به آن مورد انتقاد اعضای شورای سیاست گذاری قرار گرفت. در این جلسه تأکید شد با شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور که جلسات به شکلی مجازی برگزار می شود مشکل کیفیت و سرعت پایین اینترنت یکی از موانع برگزاری موفق جلسات مجازی در بحران کرونا است که انتظار می رود مسئولین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ارتقای کیفیت اینترنت چاره اندیشی کنند.
ایسنا

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه