آموزش مجازی دانشجویان پس از کرونا هم ادامه می‌یابد
همراه ما باشید

وزیر علوم:

آموزش مجازی دانشجویان پس از کرونا هم ادامه می‌یابد

آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه، حتی در صورت مرتفع شدن بیماری کرونا، آموزش مجازی به عنوان یک ظرفیت در دانشگاه‌ها حفظ خواهد شد، تصریح کرد: دانشجویان در ترم‌های آینده نیز می‌توانند تعدادی از واحدهای درسی خود را به صورت مجازی بگذرانند.

منصور غلامی در گفت و گو با ایرنا، در پاسخ به این سوال که آیا برنامه این وزارتخانه برای ترم تحصیلی آینده به دولت ارائه شده است یا خیر اظهار داشت: وزارت علوم به دلیل اینکه در حال گرفتن بازخورد دوره آموزش مجازی و همچنین شروع حضور دانشجویان از هفدهم تا پایان خرداد ماه است، برنامه خود را در این خصوص اواخر خرداد به دولت ارائه خواهد کرد.

وی همچنین در خصوص اینکه، وزارت علوم چه سناریوهایی برای حضور دانشجویان ورودی قدیم و ورودی سال جدید برای سال تحصیلی آینده در نظر دارد، گفت: برنامه وزارت علوم این است که برای نیمسال بعدی نیز حتی با مرتفع شدن بیماری کرونا در کشور از آموزش مجازی به عنوان یک ظرفیت بسیار مناسب بهره گیری کند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در پاسخ به این سوال که آیا در این یک هفته که از حضور دانشجوهای تحصیلات تکمیلی در دانشگاه می گذرد، گزارشی از ابتلای دانشجویان به کرونا دریافت شده یا خیر نیز اظهار داشت: خوشبختانه از نظر بهداشتی آمار نشان می دهد که جوانان زیر ۳۰ سال بسیار به ندرت دچار بیماری کرونا شده اند و این خود مقداری از نگرانی را کاهش می دهد.

غلامی تاکید کرد: با وجود همه این مسائل همه دانشگاه ها موظف به رعایت پروتکل های بهداشتی هستند و دانشگاه ها برنامه ها را طوری تنظیم خواهند کرد که در برگزاری کلاس های حضوری و آزمون های دانشگاهی، تعداد دانشجویانی که در یک دوره زمانی به دانشگاه یا خوابگاه ها می آیند، کم باشد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه