کاهش ۱۶ درصدی موبایل‌قاپی در مرکز تهران
همراه ما باشید

کاهش ۱۶ درصدی موبایل‌قاپی در مرکز تهران

آی‌سی‌تی‌نیوز - جانشین پلیس پایتخت از کاهش ۱۶ درصدی موبایل قاپی در مناطق مرکزی پایتخت خبر داد و گفت: هوشیاری شهروندان و رعایت توصیه های پلیس از عوامل مهم پیشگیری از وقوع سرقت است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، سردار حمید هداوند در مراسم تکریم و معارفه سرکلانتر سوم پلیس پیشگیری پایتخت مناطق واقع شده در این سر کلانتری را به دلیل مرکزیت شهری از مناطق مهم پایتخت اعلام و بیان داشت: پلیس با برنامه ریزی و طرح ریزی های عملیاتی اقدامات پیشگیرانه در وقوع جرایم و نیز دستگیری مجرمان را در دستور کار داده است.
وی ادامه داد: یکی از جرایم شایع در این مناطق موبایل قاپی است که به لحاظ حضور گسترده شهروندان برای انجام امورات روزانه در این منطقه اتفاق می افتد که از توان انتظامی اجتماعی برای پیشگیری و مقابله با آن استفاده می کنیم.
جانشین فرماندهی انتظامی تهران گفت: شهروندان زمانی که از گوشی و یا شبکه های مجازی استفاده می کنند حواسشان به اطراف خود باشد که مورد سرقت قرار نگیرند.
وی در توصیه به خانم ها نیز گفت: خانم هایی که گوشی همراه را داخل کیف دستی نگهداری می کنند هنگام تردد در مراکز خرید و شلوغ مراقب باشند تا مورد کیف قاپی توسط سارقان قرار نگیرند.
جانشین پلیس پایتخت در خاتمه افزود: شهروندان هنگام مراجعه به ادارات و سازمان ها و یا مراکز پذیرایی مانند رستوران ها از قراردادن موبایل بر روی میز خودداری کنند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه