وزارت ارتباطات پیگیر تولید گوشی داخلی است
همراه ما باشید

وزارت ارتباطات پیگیر تولید گوشی داخلی است

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از کارخانجات تولیدی صنایع مخابراتی ایران (صما)بازدید کرد و گفت: شرایط فعلی شرکت صما و همکاری ایرانسل با کارخانه برای تولید و فروش و همچنین شرایط بازار مصرف برای ارائه گوشی های با کیفیت تولید داخل بسیار مناسب است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه مدیران حوزه‌ی  معاونت دیروز سه شنبه از کارخانجات تولیدی صنایع مخابراتی ایران بازدید کردند.

 در این بازدید که با همراهی  عباسی آرند مدیرعامل شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل انجام شد گزارشی از مجموع فعالیتهای تولیدی صما توسط رفیعی مدیرعامل مجموعه ارائه شد.

در این دیدار گزارش از توانمندی‌های خط تولید و مونتاژ شرکت، شامل سالن‌هایSMT ، سالن های تست و آزمایشگاه‌های محیطی، الکترومغناطیس ، فرکانس و . . . شامل تجهیزات با قابلیت تولید و مونتاژ انواع بردهای الکترونیک چندلایه ارائه شد. 

در پایان بازدید ستارهاشمی ضمن تقدیر از زحمات تلاشگران شرکت صنایع مخابرات ایران به تشریح زمینه های همکاری طرفین درخصوص تولید گوشی همراه هوشمند ایرانی پراخت و یادآور شد که پتانسیل موجود صما می تواند وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را در دستیابی به هدف در نظر گرفته شده برای تولید و ارائه گوشی هوشمند تولید داخل یاری رساند.

وی با یادآوری نگاه ایجابی و غیر سلبی به بازار و یادگیری از آموزه ها و تجارب گذشته درخصوص تولید گوشی تلفن همراه در کشور، شرایط فعلی شرکت صما و همکاری ایرانسل با ایم مجموعه را برای تولید و فروش و همچنین شرایط بازار مصرف برای ارائه گوشی های با کیفیت تولید داخل را بسیار مناسب دانست و حمایت همه جانبه وزارت ارتباطات از تولید داخل را به عنوان یکی از مهمترین ماموریت‌های معاونت فناوری و نوآوری برشمرد.

وی در خاتمه یادآور شد، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آمادگی دارد با ایجاد پلتفرم فروش اقساطی و همچنین پرداخت تسهیلات حمایتی ارزان قیمت و تکمیل طرح رجیستری با بهره گیری از باندلینگ با کمک اپراتورهای مخابراتی، ‌زمینه نفوذ مطلوب گوشی تلفن همراه هوشمند تولید داخل در بازار کشور را فراهم آورد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه