گلایه دانشجویان علوم پزشکی از رایگان نشدن اینترنت
همراه ما باشید

گلایه دانشجویان علوم پزشکی از رایگان نشدن اینترنت

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون دانشگاه علوم پزشکی مجازی درباره رایگان شدن اینترنت سامانه های آموزش مجازی علوم پزشکی ابراز امیدواری کرد با همکاری وزارت ارتباطات در طی هفته آینده ترافیک اینترنت رایگان شود.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی مجازی، نشست مشترک آیین محمدی معاون زیرساخت دانشگاه علوم پزشکی مجازی و چند تن از اعضای شورای صنفی دانشجویان علوم پزشکی کشور درباره نقاط قوت و ضعف آموزش مجازی در سطح کشور و آگاهی از نظرات دانشجویان برگزار شد.

معاون زیرساخت دانشگاه علوم پزشکی مجازی یادآور شد: یکی از برنامه های دانشگاه علوم پزشکی مجازی جمع آوری و بررسی دیدگاه های ذی نفعان در دانشگاه های علوم پزشکی کشور در رابطه با وضعیت آموزش مجازی و سامانه نوید است. به منظور برقراری ارتباطی مستقیم با بدنه دانشجویان کشور، نقطه نظرات و دغدغه های دانشجویان در رابطه با وضعیت آموزش مجازی کشور بیان شد. 

محمدی با شرح اقدامات انجام شده در رابطه با رایگان شدن اینترنت سامانه ها برای دانشجویان اظهار امیدواری کرد تا با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در طی هفته آینده ترافیک اینترنت رایگان شود.

در این نشست مشکلات دانشجویان درباره سامانه های آموزش مجازی علوم پزشکی مطرح شد.

از عمده مشکلات دانشجویان می توان به عدم آگاهی اعضای هیات علمی از اصول آموزش مجازی و عدم تعامل در سامانه نوید با دانشجویان، ارایه حجم زیاد مطالب علمی در سامانه نوید بدون بازخورد، مشکلات مربوط به ورود به سامانه نوید و هزینه بالای ترافیک اینترنت برای دانشجویان اشاره کرد.

یکی از درخواست های دانشجویان تولید محتواهای استاندارد از استادان مبرز و ارایه آن بر روی سامانه آرمان بود که برنامه های دانشگاه در این مورد نیز تشریح شد. ایجاد شبکه ای پویا برای حمایت از ایده های نوآورانه دانشجویان کشور در شتاب دهنده از دیگر برنامه های مورد علاقه دو طرف بود که برای اجرایی شدن آن نیز برنامه ریزی لازم صورت گرفت.

در نهایت مقرر شد تا کارگروهی متشکل از دانشجویان علاقه مند و صاحب نظر تشکیل شده و در تعامل منظم با کارگروه نوید-آرمان ارتباطی سازنده بین دانشگاه و دانشجویان برقرار شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه