روسیه جریمه افشای اطلاعات را ۱۰ برابر می‌کند
همراه ما باشید

روسیه جریمه افشای اطلاعات را ۱۰ برابر می‌کند

آی‌سی‌تی‌نیوز - مقامات روسیه قصد دارند جریمه های مربوط به افشای اطلاعات را ۱۰ برابر افزایش دهند.

روزنامه کامرسانت مسکو در گزارشی اعلام کرد مقامات روسیه قصد دارند اصلاحاتی جدید در قوانین تخلفات اداری وارد کرده و جریمه های مربوط به افشای اطلاعات را به ۱۰ برابر افزایش دهند.
بر اساس اصلاحیه جدید، اشخاص حقوقی ۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار روبل، کارآفرینان مستقل ۲۰ هزار تا ۳۰۰ هزار روبل و مسئولان دولتی ۱۰ هزار تا ۱۰۰ هزار روبل و دیگر شهروندان ۲ هزار تا ۲۰ هزار روبل در برابر افشای اطلاعات شخصی جریمه خواهند شد.
پیش نویس این اصلاحات را مقامات وزارت دادگستری در پورتال regulation.gov.ru قرار داده اند تا پس از بررسی های عمومی و هماهنگی های بین سازمانی به دولت ارائه شود.
کمیته شورای فدراسیون روسیه در حوزه قانون اساسی و ساختار دولت و کمیته مجلس دوما در امور سیاست اطلاعات، فناوری های اطلاعات و ارتباطات در ۲۱ می ۲۰۲۰ این اصلاحیه را تدوین کرده اند.
وزارت دادگستری مدت ها به دنبال اصلاح این قانون بوده و نخستین نمونه اصلاحیه خود را در ماه ژانویه منتشر کرد، اگرچه در آن زمان افزایش جریمه مطرح نشده بود.
شرکت هایی که با حجم زیادی از اطلاعات شخصی کاربران سروکار دارند نسبت به این جریمه ها ابراز نارضایتی کرده و وعده داده اند از بالاترین سطح استانداردها برای حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران بهره خواهندبرد.
الکساندر ژوراولیُف (Alexander Zhuravlev)، رئیس کمیسیون اقتصاد دیجیتال انجمن حقوقدانان مسکو در این خصوص اظهار داشت قیمت پایگاه داده هایی که در وب تاریک به فروش گذاشته می شوند بسیار بیشتر از جریمه های پیشنهادی است و این اقدام از فروش اطلاعات توسط مجرمان سایبری در وب تاریک جلوگیری نخواهدکرد.
کارشناسان شرکت InfoWatch نیز اعلام کردند در سال ۲۰۱۹ میزان افشای اطلاعات در روسیه نسبت به سال های گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته و به علت شیوع کروناویروس، دورکارشدن کارکنان شرکت ها و اعمال قرنطینه بیشتر نیز خواهدشد.
مرجع : سایبربان

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه