قطار مسوولیت اجتماعی همراه‌اول به چوئبده رسید
همراه ما باشید

قطار مسوولیت اجتماعی همراه‌اول به چوئبده رسید

آی‌سی‌تی‌نیوز - هرگونه محرومیت زیرساختی، ارتباطی، اقتصادی، آموزشی، اجتماعی و ... در هر گوشه از ایران، به منزله وجود شکاف‌ها و نابرابری‌هایی است که مواجهه با اخبار پیرامون آن برای همگان ناراحت‌کننده است. چراکه هر محرومیت به معنای از دست رفتن یک فرصت برای شکوفایی استعدادهای کودکان، نوجوانان و مردمان آن منطقه است.

از سال‌های دور تا کنون، علاوه بر مشکلات موجود در هوای ساکنان آبادان، یکی دیگر از عمده مشکلات قدیمی و پیش روی شهروندان آبادانی؛ نارسایی‌های مرتبط با آب آشامیدنی است.
موضوعی که مسوولان و مدیران آبفای استان آبادان بارها و بارها از طریق رسانه‌های خبری و اجتماعی کمبودهای پیش رو را اذعان داشته و خواهان تخصیص اعتبارات مورد نیاز برای حل اساسی این نارسایی‌ها شده‌اند.
کمااینکه محور اصلی تماس‌های مردم آبادان با سامانه 122 سازمان آبفای این استان درخواست برای رفع این معضل آزاردهنده بوده و هست.
در این میان گاه اسم شهرهایی به گوشمان می‌رسد که برای نخستین بار با وجود آنها مواجه می‌شویم و حتی به درستی نمی‌دانیم کجای نقشه کشور واقع هستند، چه رسد به این که مشکلات هموطنان‌مان در آن مناطق چیست.

 قطار مسوولیت اجتماعی همراه‌اول به چوئبده رسید
اما به لطف نگاه و رویکرد مدیران همراه اول و مسوولیت اجتماعی این شرکت، اتفاق مهم و باارزشی برای مردم شهر چوئبده استان آبادان رقم خورد که شاید از حضور مرسوم مقامات کشوری در این رویداد خبری نبود و در نتیجه موضوع چندان در رسانه‌ها به چشم نخورد، اما این موضوع چیزی از ارزش‌های این اقدام و اهمیت و بزرگی آن برای مردم این شهر کم نمی‌کند.
ماجرا از این قرار بود که با توجه به نیاز فوری به آب شرب در شهر چوئبده و با توجه به زمانبر بودن نصب و اجرای مخزن پیش ساخته ذخیره آب که از هفته قبل عملیات احداث آن آغاز و طی ۵ ماه آینده به بهره برداری می‌رسد، همراه اول با همکاری آبفا آبادان جهت افزایش میزان آبرسانی به منطقه، اقدام به ارسال یک دستگاه آبشیرین کن‌سیار به شهر چوئبده کرد.
برای نخستین بار در تاریخ آبفای کشور، قرارداد ساخت این دستگاه در بهمن ماه ۹۷ طی تفاهم نامه‌ای و در راستای اجرای طرح مسوولیت اجتماعی شرکت‌ها  (CSR)، میان همراه‌اول و امور آبفا منطقه آبادان به امضاء رسید.
این دستگاه با هزینه بالغ بر ۶ میلیارد ریال، پس از ساخت توسط شرکت دانش‌بنیان ایرانی، با ظرفیت ۳۵۰ مترمکعب در روز آب خروجی(معادل ۲۳۰ هزار بطری آب معدنی)و با کیفیت مطلوب(EC ۵۰۰)، جهت بهره‌برداری در محل تصفیه خانه شهید باوی مستقر شده بود.
از مزایای مهم این دستگاه قابل حمل بودن آن است که در مواقع ضروری امکان خدمت رسانی به مناطق دیگر را به آسانی مهیا می سازد.
به هر تقدیر این اقدام شرکت همراه‌اول که به موازات تلاش شبانه‌روزی و بی‌وقفه در جهت ارتقای ظرفیت و سرعت شبکه‌های ارتباطی در اقصا نقاط کشور، از دیگر اقدامات و مسوولیت‌های اجتماعی که توان انجام آن را دارد، غافل نیست، قابل تقدیر است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه