ثبت هویت دستفروشان در نرم‌افزار «سامان بازار»
همراه ما باشید

ثبت هویت دستفروشان در نرم‌افزار «سامان بازار»

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران به تشریح آخرین وضعیت ساماندهی دستفروشان با نرم افزار سامان بازار پرداخت.

علی مفاخریان در گفت‌وگو با میزان به تشریح آخرین وضعیت ساماندهی دستفروشان با نرم افزار سامان بازار پرداخت و گفت: اقدامات انجام شده در حوزه نرم افزاری درباره نرم افزار «سامان بازار» به اتمام رسیده و ما در تلاش هستیم تا این نرم افزار بتواند مورد استفاده شهروندان قرار بگیرد که بنا داریم این مساله در نسخه جداگانه‌ای نوشته شود و سفارشات لازم در این زمینه را انجام داده‌ایم.

وی ادامه داد: حدود ۵ هزار رکورد اطلاعاتی مربوط به دستفروشان در این سامانه تاکنون به ثبت رسیده است و به تعدادی از دستفروشان که در گذشته فعال بودند، اما اطلاعات آنان در این سامانه ثبت نشده، فرصت دادیم تا اطلاعاتشان توسط مناطق شهرداری و نواحی ثبت شود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران خاطرنشان کرد: پیش‌‎بینی می‌کنیم که حدودا اطلاعات ده هزار نفر بتوانند اطلاعات خود را ثبت کرده و ثبت نام انجام دهند.

مفاخریان خاطرنشان کرد: بخشی از این سامانه در خدمت دستفروشان قرار می‌گیرد تا بتوانند با ثبت نام در این سامانه مکان یابی شده و هویتی شناسنامه‌دار پیدا کنند.

وی ادامه داد: از طرفی درصدد هستیم که بخشی از این سامانه در خدمت‌رسانی به مردم گام بردارد و روزبازار، دوشنبه بازار، جمعه بازار و شب بازار‌ها را به مردم معرفی کنیم که مردم می‌توانند از طریق سامانه تهران من اقدام کرده و اطلاعات لازم را در این خصوص را به خوبی آگاهی پیدا کنند.

مفاخریان با اشاره به شرایط دستفروشی در تهران ادامه داد: در این سامانه درصدد هستیم که پس از مراحل تاییده احراز هویت اطلاعاتی افراد واجد شرایط دستفروشی می‌توانند برای جانمایی در روزبازارها، راسته‌های بازار و یا در پلازا‌های شهری در آینده مکان یابی شوند تا بتوانند معاش خود را تامین کنند.

وی ادامه داد: از جمله شرایطی که برای دستفروشی در تهران درنظر گرفتیم این است که افراد باید حتما در تهران سکونت داشته باشند و وضعیت درآمدی آنان به شیوه‌ای باشد که به شغل دستفروشی نیازمند باشد.

مفاخریان خاطرنشان کرد: تلاش داریم که افراد را بر اساس نزدیکترین محل دستفروشی سابقشان مکان یابی کنیم تا کسب و کار آنان مورد ایرادی قرار نگیرد و هم مزاحمتی برای مردم ایجاد نکنند و در این شرایط دستفروشان می‌توانند با هویت شنامه‌دار کار خود را دنبال کنند.

مفاخریان درباره آخرین وضعیت دستفروشان پاساژ پروانه نیز تصریح کرد: دستفروشان این پاساژ هنوز زیر نظر ما نیامده‌اند، اما قرار است که در آینده این اتفاق صورت بگیرد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه