تقاضای بسیج همگانی خرید گوشی برای دانش‌آموزان نیازمند
همراه ما باشید

تقاضای بسیج همگانی خرید گوشی برای دانش‌آموزان نیازمند

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه برای آموزش مجازی دانش آموزان استان، نیازمند حدود ۶ هزار تلفن همراه یا تبلت هستیم، از خیران کمک خواست.

محمد اسکندری نسب، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه مردم ایران در هر زمان که نیاز باشد، وارد صحنه می‌شوند، گفت: در رزمایش کمک‌های مومنانه‌ای که از سوی رهبری (مدظله العالی) اعلام شد، آموزش و پرورش استان کرمان هم توانست سهم خوبی داشته باشد.

او افزود: با استفاده از کمک‌های مدارس دولتی، غیر دولتی و همکاران در مجموع قریب به یک میلیارد تومان کمک در سراسر استان جمع آوری و در قالب بسته‌هایی توزیع شده است.

اسکندری نسب ارزش هر بسته‌ای را حدود ۲۵۰ هزار تومان عنوان و بیان کرد: این بسته‌ها بین نیازمندانی که مدیران مدارس تشخیص دادند، توزیع شده است.

او با بیان اینکه توزیع بسته‌های معیشتی از ابتدای ماه رمضان شروع شده و امروز مرحله پایانی آن برگزار شد، تصریح کرد: امروز ۳۰۰ بسته حمایتی به همت بسیج دانش آموزی، بسیج فرهنگیان و مجموعه آموزش و پرورش در سراسر استان کرمان هم حوزه دولتی و غیر دولتی تهیه و در آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرمان توزیع شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه با توجه به ویروس کرونا، بحث آموزش دانش آموزان برای ما بسیار اهمیت داشت، گفت: بدین منظور برای دانش آموزان با توجه به شرایط و محل سکونتشان در استان، بسته‌هایی تدارک دیده شد.

او گفت: متاسفانه بسیاری از دانش آموزان به علت دسترسی نداشتن به دستگاه‌های تلفن همراه و تبلت از امکان تحصیل بی بهره بودند که در همان زمان، با کمک تعداد زیادی از خیران، تعدادی تلفن همراه و تبلت خریداری و در بین دانش آموزان توزیع شد.

اسکندری نسب با اشاره به اینکه بالغ بر ۶ یا ۷ هزار تبلت یا تلفن همراه برای دانش آموزان نیازمند، احتیاج داریم، افزود: از همه کسانی که توانایی خرید گوشی همراه یا تبلت برای آمورش دانش آموزان در آغاز سال تحصیلی را دارند خواهشمندیم حتما پای کار بیایند که بی شک زمانی که دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور از امکانات آموزشی برخوردار شوند، می‌توانند موثر باشند واز طرفی از حقی که نسبت به آموزش دارند، عقب نمی‌مانند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه